Zmiany w zarządzie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

0
1021

To Marcin Piętak, dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego został wybrany na prezesa zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej – tak jednogłośnie zdecydowano podczas Walnego Zgromadzenia członków tej organizacji, które odbyło się 20 sierpnia.

Marcina Piętaka obdarzyli zaufaniem wszyscy biorący udział w głosowaniu, czyli 66 osób. Dodatkowo delegaci uzupełnili skład zarządu o Beatę Wróbel ze Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz zastępcę prezydenta Kielc Danutę Papaj, która będzie pełnić funkcję wiceprezesa świętokrzyskiej ROT.

Jak podaje Urząd Marszałkowski w Kielcach nowo powołany szef ROT podkreśla, że jednym z ważniejszych wyzwań będzie zacieśnienie działań pomiędzy wszystkimi członkami świętokrzyskiej organizacji:

Zależy mi na polepszeniu współpracy pomiędzy samorządami i przedsiębiorcami w ramach ROT, ponieważ słyszałem o problemach na tej płaszczyźnie – mówi Marcin Piętak.

Czy utrzymamy tempo rozwoju turystyki? A może je zwiększymy? Przy wykorzystaniu naszych możliwości widzę w tym obszarze spore szanse i duże pole do działania. Widzę je tym bardziej, że pracuję jednocześnie jako dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa – dodaje Marcin Piętak.

Przypomnijmy, że poprzedni wybór przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia na szefa ROT miał zaskakujący finał, ponieważ nowy prezes zrezygnował po jednym dniu pełnienia tej funkcji.

Jak już pisaliśmy wątpliwości co do wyboru Prusia na prezesa ROT pojawiły się właściwie natychmiast. Wówczas w trybie ekspresowym zwołano konferencję prasowa w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa i nowo wybrany prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej ogłosił, iż zrezygnował z funkcji prezesa. Jak wyjaśnił, istnieją wątpliwości natury prawnej, że nie może łączyć funkcji radnego sejmiku i prezesa instytucji podległej samorządowi województwa, która prowadzi działalność gospodarczą. Andrzej Pruś zrezygnował wówczas z funkcji delegata marszałka województwa.

 

Świętokrzyska ROT jest jedną z największych regionalnych organizacji turystycznych w Polsce. Wśród szesnastu stowarzyszeń tego typu przoduje w liczbie członków, wysokości rocznego budżetu, realizowanych projektach oraz przedsięwzięciach promocyjnych. Skupia ponad 160 świętokrzyskich samorządów, hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, biur turystyki przyjazdowej i różnorakich firm z branży turystycznej. Jako jedyna ROT w Polsce powołała do życia targi turystyki na terenach wiejskich AGROTRAVEL w Kielcach, które w 2018 roku obchodziły jubileusz 10-lecia. W 2014 r., w imieniu pięciu województw Polski Wschodniej, podjęła się stworzenia kolejnej, tym razem ponadregionalnej marki, jaką jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Na wykreowanie i wypromowanie samego szlaku oraz jego marki pozyskano niemal 25 milionów złotych z funduszy UE. Dziś logotyp i nazwa Green Velo, związane z tą nazwą hasła promocyjne i cała księga identyfikacji wizualnej są w zakresie praw autorskich także własnością ROT WŚ.

Żródło zdjęcia: https://www.facebook.com/2197098940349191/photos/pcb.2554163914642690/2554190211306727/?type=3&theater

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.