Restauracyjny „Oscar” może trafić do polskiej restauracji!

0
282
Restauracja DOM WÓDKI – Elixir Restaurant & Vodka Atelier została wyróżniona w najwyższej rangi międzynarodowym konkursie „World Restaurant Awards 2019” uważanym za restauracyjne Oscary. W historii tego plebiscytu nie było jeszcze polskiej restauracji.

Wśród nominowanych do tej pory lokali znalazły się restauracje z kilkudziesięciu krajów na pięciu kontynentach. Są to zarówno młode restauracje, jak i te znane, wielokrotnie nagradzane, jak Noma, Celler de Can Roca czy Eleven Madison Park. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym elitarnym gronie znalazła się rodzima restauracja.

W kilkudziesięcioosobowym jury zasiądą m.in. Massimo Bottura z Osteria Francescana, uznanej za najlepszą restaurację 2018 roku, René Redzepi ze kopenhaskiej Nomy, Andoni Luis Aduriz z hiszpańskiej Mugaritz czy Clair Smith, prowadząca The Gordon Ramsay Restaurant w Londynie, jedyna kobieta-chef w Wielkiej Brytanii uhonorowana 3 gwiazdkami Michelin. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 18 lutego w Paryżu.

Restauracja Elixir powstała w 2015 roku przy Pl. Teatralnym w Warszawie i jest jednym z elementów Domu Wódki, w ramach którego działają także pierwsze w Polsce Muzeum Wódki oraz koktajl bar The Roots. Specjalizuje się w łączeniu kuchni polskiej z wysokoprocentowymi alkoholami. Jako pierwsza na świecie posiada autorską kartę menu opracowaną w oparciu o zasady food&vodka pairing. Na swoim koncie Elixir ma również szereg prestiżowych wyróżnień, m.in. Michelin i Gault&Millau. W 2016 roku stołeczna restauracja została uznana przez dziennikarzy BBC za jeden z symboli nowoczesnego, światowego wizerunku Warszawy, zaś w 2018 roku uhonorowana godłem „Teraz Polska”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.