Polacy chętniej wyjeżdżają za granicę

0
368
W 2019 roku Polacy chętnej wyjeżdżają za granicę. Kierunki które najchętniej wybierają to Grecja, Hiszpania oraz Egipt.

Koniec roku 2018 zapowiadał lekką zapaść na rynku turystycznym. W stosunku do końca 2017, sprzedaż wycieczek spada o prawie 4%, a liczba klientów o ponad 5%. Tymczasem od początku 2019 roku, biura podróży przeżywają prawdziwe oblężenie, gdyż sprzedaż wycieczek wzrosła o około jedną trzecią.

Najbardziej wzrosło zainteresowanie podróżami do Turcji, których wzrost sprzedaży szacuje się w okolicach 20%. Jako druga plasuje się Grecja ze wzrostem na poziomie 19%, a na trzecim Egipt, do którego liczba podróżujących wzrosła o ponad 15%.

W ostatnim czasie znaczną popularność zyskały wycieczki autokarowe. Ich sprzedaż podskoczyła o prawie 30%. Dodatkowo, liczba chętnych na przejazd do kurortów własnym samochodem przekroczyła 18%. Straciła za to sprzedaż podróży z wykorzystaniem samolotów. Aż o 10% Polaków mniej decyduje się na taką metodę wyprawy wczasowej.

Zdaniem raportu Polskiego Związku Organizacji Turystycznych, sytuacja na rynku nie jest aż tak kolorowa. Ponieważ wycieczki lotnicze, stanowiły około 85% wszystkich podróży w 2018, spadek zainteresowania tą formułą podróżowania zaowocował ogólnym spadkiem liczby klientów o około 6%.

Interesującym faktem jest to, że z łask Polaków wypadły ośrodki w Chorwacji i Bułgarii. W stosunku do roku 2018, sprzedaż miejsc do Sofii i okolic spadła o prawie 40%, a do Chorwacji o ponad 30%. Zdaniem ekspertów jest to wywołane spadkiem konkurencyjności cenowej w tych krajach, w stosunku do inny krajów w okolicy. Czy ten trend się utrzyma do wakacji? Tego dowiemy się wkrótce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj