Polacy chętniej wyjeżdżają za granicę

0
912
W 2019 roku Polacy chętnej wyjeżdżają za granicę. Kierunki które najchętniej wybierają to Grecja, Hiszpania oraz Egipt.

Koniec roku 2018 zapowiadał lekką zapaść na rynku turystycznym. W stosunku do końca 2017, sprzedaż wycieczek spada o prawie 4%, a liczba klientów o ponad 5%. Tymczasem od początku 2019 roku, biura podróży przeżywają prawdziwe oblężenie, gdyż sprzedaż wycieczek wzrosła o około jedną trzecią.

Najbardziej wzrosło zainteresowanie podróżami do Turcji, których wzrost sprzedaży szacuje się w okolicach 20%. Jako druga plasuje się Grecja ze wzrostem na poziomie 19%, a na trzecim Egipt, do którego liczba podróżujących wzrosła o ponad 15%.

W ostatnim czasie znaczną popularność zyskały wycieczki autokarowe. Ich sprzedaż podskoczyła o prawie 30%. Dodatkowo, liczba chętnych na przejazd do kurortów własnym samochodem przekroczyła 18%. Straciła za to sprzedaż podróży z wykorzystaniem samolotów. Aż o 10% Polaków mniej decyduje się na taką metodę wyprawy wczasowej.

Zdaniem raportu Polskiego Związku Organizacji Turystycznych, sytuacja na rynku nie jest aż tak kolorowa. Ponieważ wycieczki lotnicze, stanowiły około 85% wszystkich podróży w 2018, spadek zainteresowania tą formułą podróżowania zaowocował ogólnym spadkiem liczby klientów o około 6%.

Interesującym faktem jest to, że z łask Polaków wypadły ośrodki w Chorwacji i Bułgarii. W stosunku do roku 2018, sprzedaż miejsc do Sofii i okolic spadła o prawie 40%, a do Chorwacji o ponad 30%. Zdaniem ekspertów jest to wywołane spadkiem konkurencyjności cenowej w tych krajach, w stosunku do inny krajów w okolicy. Czy ten trend się utrzyma do wakacji? Tego dowiemy się wkrótce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.