Radisson RED Gdańsk przyjął pierwszych gości [zdjęcia]

0
1713
Fot.: Materiały prasowe Radisson Hotel Group

Pierwszy obiekt Radisson RED w Polsce przyjmuje właśnie gości. Radisson RED Gdańsk jest częścią przebudowy Wyspy Spichrzów w centrum stolicy Pomorza nad Morzem Bałtyckim. Wraz z tym nowym otwarciem, portfolio Radisson Hotel Group w Polsce powiększyło się do 22 obiektów działających i będących w fazie rozwoju.

Gdańsk, stolica Pomorza, stał się jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Europie, dzięki strategicznemu położeniu nad Morzem Bałtyckim i bogatej historii jako miasto należące do Ligi Hanzeatyckiej. Historyczne centrum Gdańska, odbudowane po zniszczeniach w 1945 roku, jest domem dla wielu słynnych zabytków, w tym Bazyliki Mariackiej, Złotej Bramy, Dworu Artusa i Ratusza Głównego Miasta, i może być łatwo odkryte pieszo z hotelu. Wśród gdańskich muzeów znajduje się Europejskie Centrum Solidarności, poświęcone ruchowi praw obywatelskich „Solidarność” oraz Muzeum II Wojny Światowej z bogatą kolekcją sprzętu wojskowego, dokumentów i pamiątek.

Radisson RED Gdańsk mieści się w zrekonstruowanym magazynie portowym tuż nad Motławą. Podczas przebudowy zachowano oryginalne ściany, nadając budynkowi niepowtarzalny loftowy wygląd. Obiekt cieszy się doskonałą lokalizacją na północnym krańcu Wyspy Spichrzów i jest połączony z Głównym Miastem nowo zainstalowaną kładką.

Fot.: Materiały prasowe Radisson Hotel Group

Hotel składa się z 30 pokoi i apartamentów, z których część posiada antresolę z możliwością dostawki oraz czterech apartamentów z jedną i dwiema sypialniami o powierzchni do 50m2. Z pokoi rozciąga się wspaniały widok na Motławę i Główne Miasto ze słynnym gdańskim żurawiem. Wnętrza zostały zaprojektowane w eklektycznym, zabawnym stylu z zaskakującymi elementami dekoracyjnymi, które grają z historią i lokalizacją budynku. W obiekcie znajduje się steakhouse Whiskey in the Jar, a także stacja grab-and-go zlokalizowana w lobby. Goście Radisson RED mogą korzystać z pomieszczeń ogólnodostępnych i udogodnień Radisson Hotel & Suites Gdańsk, w tym z restauracji i baru, a także ze strefy fitness i wellness, które znajdują się zaledwie 200 m od Radisson RED Gdańsk.

Fot.: Materiały prasowe Radisson Hotel Group

Maciej Głownia, General Manager, Radisson RED Gdańsk, komentuje: „Ten nowy obiekt to wyjątkowe miejsce, pełne energii, designu i stylu. Z niecierpliwością czekamy na przyjęcie gości i zapoznanie ich z bogatą, ciekawą historią Wyspy Spichrzów oraz tętniącą atmosferą modnego miejskiego życia Radisson RED.”

Radisson RED Gdańsk to czwarty obiekt Radisson Hotel Group w trójmiejskiej metropolii, dołączając do Radisson Hotel & Suites Gdańsk również na Wyspie Spichrzów, Radisson Blu Hotel, Gdańsk na znanym Długim Targu w mieście oraz Radisson Blu Hotel, Sopot.

Fot.: Materiały prasowe Radisson Hotel Group

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo gości oraz członków zespołu, Radisson RED Gdańsk wdraża program Radisson Hotels Safety Protocol. Dogłębne protokoły czystości i dezynfekcji zostały opracowane we współpracy z SGS, wiodącą na świecie firmą zajmującą się inspekcją, weryfikacją, testowaniem i certyfikacją, a ich celem jest zapewnienie gościom bezpieczeństwa i spokoju ducha od zameldowania do wymeldowania. Protokół bezpieczeństwa jest integralną częścią programu bezpieczeństwa i ochrony Radisson Hotel Group, zapewniając, że zawsze dbamy o naszych gości i członków zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.