Radom będzie miał nowy terminal

0
572
Właśnie podpisano pierwsze umowy z podwykonawcami na budowę lotniska w Radomiu. Nowy port ma być gotowy pod koniec 2020 roku. W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Istniejący terminal zostanie rozebrany.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski pierwszą umowę podpisał z konsorcjum spółek: Innebo Group i Projekt Plus. Wartość kontraktu to 3 mln zł. Zadaniem podwykonawcy będzie wykonanie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dróg kołowania oraz płyt postojowych.

Kolejny kontrakt prezes PPL podpisał z konsorcjum firm: GMT i PIG Architekci. Obejmuje on projekt budowlany wraz z programem funkcjonalno–użytkowym budowy nowego terminala dla lotniska Radom-Sadków. Wartość inwestycji to blisko 1,9 mln zł.

Reklama

Wykonaniem projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym w zakresie parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców zajmie się konsorcjum firm Arcadis i WLC Inżynierowie. Umowa opiewa na blisko 1,5 mln zł.

Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild uważa, że podpisanie pierwszych umów, to kamień milowy nie tylko dla radomskiego portu lotniczego, ale całego systemu komunikacyjnego w Polsce.

„Polacy w szczególności z Mazowsza chcą latać i ten popyt rośnie szybciej niż przepustowość, czyli możliwości, które oferuje port Chopina. Z tego punktu widzenia dobrze, że jesteśmy dzisiaj świadkami tego kamienia milowego przy realizacji tego projektu”

Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury.

Projekt zakłada, że radomski port będzie lotniskiem czarterowym i obsługującym tanie linie lotnicze. W pierwszej fazie obsłuży ono 3 mln pasażerów, a docelowo będzie obsługiwać ich około 10 mln.

„Pasażerowie wyjeżdżający na urlopy zaczynają wakacje już na lotnisku. Dlatego taki terminal musi spełniać warunki galerii handlowej, by można tu spędzić czas, zrobić zakupy”

Mariusz Szpikowski, prezes PPL.

Mariusz Szpikowski zapowiedział, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę i wydłużenie drogi startowej do 2,5 tys. m. Pierwszy przetarg unieważniono: Unieważniono przetarg na budowę pasa startowego w Radomiu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!