Unieważniono przetarg na budowę pasa startowego w Radomiu

2
796
Lotnisko w Radomiu z kolejnymi problemami. Państwowe Porty Lotnicze unieważniły właśnie przetarg na projekt i przebudowę pasa startowego.

1 stycznia oficjalnie ograniczono ruch powietrzny lotniska cywilnego w Radomiu na czas rozpoczęcia prac nad rozbudową portu lotniczego. Kolejnym krokiem miało być całkowite zamknięcie lotniska w kwietniu 2019 roku. Przetarg na przebudowę i wydłużenie drogi startowej został ogłoszony w listopadzie 2018 roku. Od tamtej pory kilkakrotnie przekładano termin składania ofert, a ostateczną datę wyznaczono na 30 stycznia.

W tym czasie wpłynęła zaledwie jedna oferta od konsorcjum trzech firm z Polski i Litwy, aczkolwiek finansowa rozbieżność pomiędzy tym, jakie środki na ten projekt przewidywały Państwowe Porty Lotnicze, a kwotą, jakiej wymagają oferenci, jest zbyt duża. Zainteresowani zażyczyli sobie prawie 200 milionów złotych, a PPL miały zamiar przeznaczyć zaledwie 88 milionów złotych i z tego powodu przetarg unieważniono.

„Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przekraczała kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia” – czytamy w komunikacie PPL.

W tym momencie nie wiadomo, jakie będą kolejne kroki podjęte przez przedsiębiorstwo.

2 KOMENTARZE

  1. Skoro wpłynęła jedna oferta to chyba rozsądnie, że przetarg został anulowany – ciężko jest w takim przypadku mówić o wyborze najkorzystniejszej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.