IGHP dołącza do apelu UHRA i namawia sieci hotelowe o zawieszenie działalności w Rosji

0
1068

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego dołącza do apelu Ukrainian Hotel & Resort Association (UHRA), który wzywa międzynarodowe sieci hotelowe do zaprzestania działalności w Rosji i Białorusi.

„Rosyjska inwazja na Ukrainę powoduje rosnące z dnia na dzień straty i cierpienia społeczeństwa ukraińskiego. Uważamy, że niezależnie od potępienia napaści przez rządy i narody większości krajów świata, niezbędne są konkretne działania mające na celu wywarcie presji ekonomicznej na Federację Rosyjską.

Takimi działaniami są różnorodne sankcje gospodarcze podejmowane przez rządy, międzynarodowe organizacje i korporacje prowadzące dotąd działalność na rynku rosyjskim. Z uznaniem obserwujemy, jak liczne organizacje branży HORECA wycofują się z prowadzenia działalności w Federacji Rosyjskiej.

Uważamy, że wszystkie międzynarodowe firmy branży hotelarskiej i gastronomicznej powinny zawiesić lub zlikwidować swoje operacje w Rosji.

Jest to jedyna konkretna forma nacisku ze strony naszej branży, która może przyczynić się do wygaszenia krwawego konfliktu na Ukrainie.”

Apel już wielokrotnie był powtarzany przez stronę Ukraińską, ale do tej pory nikt tematu nie podjął i nie nagłaśniał sprawy. Nasze media kilkukrotnie poruszały tę kwestię, wysyłaliśmy także pytania w tej sprawie do sieci. Jak widać presja zaczyna być coraz głośniejsza, a do apelu zaczynają dołączać kolejne organizacje i firmy.

Przypomnijmy, że dziś rano list otwarty nawołujący sieci hotelowe do wycofania się z Rosji i Białorusi wystosował także Polski Holding Hotelowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.