Polak objął prestiżowe stanowisko w globalnym kierownictwie McDonald’s

0
1309
Piotr Jucha od początku marca będzie pełnił jedną ze strategicznych funkcji w światowej centrali McDonald’s w Oak Brook w stanie Illinois. To pierwszy Polak, który obejmie stanowisko Senior Vice President – Global Restaurant Development & Restaurant Solutions Group w międzynarodowych strukturach amerykańskiego potentata.

Jucha będzie odpowiadał w McDonald’s za szerokie spektrum zagadnień dotyczących funkcjonowania restauracji całej sieci – od innowacji i wystroju lokali, przez standardy operacyjne i sprzętowe, po strategię oraz analitykę dotyczącą nieruchomości.

Absolwent energetyki jądrowej na Politechnice Śląskiej dołączył do amerykańskiego potentata branży gastronomicznej w 1992 roku jako manager-praktykant w jednej z lokalnych restauracji. Przez ponad 25 lat swojej kariery zawodowej pełnił w McDonald’s różne funkcje – zarówno w kraju, jak i zagranicą.

W latach 2005-2012 Jucha piastował funkcję dyrektora generalnego McDonald’s Polska. To właśnie w tym czasie przeprowadzono kompleksową reorganizację lokali sieci – m.in. zainicjowano i rozwinięto projekt kawiarni McCafé oraz wprowadzono nowe produkty, jak choćby linię przekąsek McWrap.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.