Członek Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego we władzach HOTREC!

0
2375
Dwudniowe 77. Zgromadzenie Ogólne HOTREC odbywające się w Krakowie dobiegło końca. W trakcie wydarzenia wybrano nowego prezydenta i komitet wykonawczy organizacji. Po raz pierwszy do władz HOTREC wszedł przedstawiciel polskiej branży hotelarskiej – wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski.

Zgromadzenie Ogólne HOTREC odbywało się w dniach 18-19 października i pierwszy raz miało miejsce w Polsce. Jego gospodarzem była Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która reprezentuje polską branżę hotelarską w HOTREC od 2015 roku.

„Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która reprezentuje swoich członków i całą branżę hotelarską w Polsce, została doceniona przez międzynarodowych ekspertów hotelarstwa w Europie. HOTREC powierzył nam organizację 77. Zgromadzenia Ogólnego w Krakowie, podczas którego wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski został wybrany do Komitetu Wykonawczego. Podczas Zgromadzenia Ogólnego Witold Ignatowski, prezes zarządu Hotele De Silva otrzymał prestiżową nagrodę European Hospitality Foundation współpracującej z HOTREC. Z dużą satysfakcją przyjmujemy te dowody uznania ze strony naszych kolegów zrzeszonych w europejskiej federacji hotelarzy” – powiedział Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, podsumowując wydarzenia w Krakowie.Nowy prezydent i komitet wykonawczy HOTREC

Członkowie HOTREC wybrali nowy komitet wykonawczy, któremu przewodniczy Jens Zimmer Christensen, szef duńskiej organizacji hotelarskiej.

„Celem nowego komitetu wykonawczego będzie wspieranie innowacyjności i promowanie rozwoju blisko 2 milionów przedsiębiorstw hotelowych i gastronomicznych, a także uzyskanie korzystniejszych regulacji prawnych na szczeblu europejskim. Naszym zadaniem będzie przekonanie politycznych decydentów, aby ustawodawstwo Unii Europejskiej w latach 2019-2024 sprzyjało wzmocnieniu sektora turystyki poprzez wspieranie wzrostu małych i średnich przedsiębiorstw” – podkreśla Jens Zimmer Christensen, nowy prezydent HOTREC.
Przedstawiciel IGHP w komitecie wykonawczym HOTREC

Po raz pierwszy we władzach HOTREC zasiada przedstawiciel IGHP. Julian Bystrzanowski był wicedyrektorem Instytutu Turystyki w Warszawie, a w latach 1995-2005 profesorem Hospitality Studies na Uniwersytetach w Orlando (UCF) i Filadelfii (Drexel). Od 2007 do 2015 roku pełnił funkcję prorektora i rektora wyższych uczelni hotelarskich w Polsce. Od 2008 roku jest członkiem Rady IGHP, a od 2016 roku wiceprezesem IGHP.
Już 44 stowarzyszenia z 30 krajów

HOTREC, Konfederacja zrzeszająca Narodowe Organizacje Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach Unii Europejskiej i europejskiego obszaru ekonomicznego powstała w 1979 roku. Jest największą europejską organizacją branżową, która obecnie zrzesza 44 stowarzyszenia z 30 krajów europejskich.

W ostatnich latach działania HOTREC skupiały się na obszarach, które są bolączką praktycznie każdego rynku w Europie. Są wśród nich: ograniczanie wpływu szarej strefy, lobbing na rzecz uregulowań prawnych dotyczących OTA, działania na rzecz zmniejszenia marnowania żywności oraz użycia acrylamidu w produktach spożywczych, promowanie i proponowanie zmian legislacyjnych sprzyjających zachowaniu równowagi pomiędzy pracą i życiem prywatnym, rekomendacje dotyczące polityki bezpieczeństwa, aktywności na rzecz utrzymania obniżonej stawki VAT w turystyce. HOTREC wspiera zrzeszone organizacje w działaniach na lokalnych rynkach, dostarcza analizy i dokumenty, które mogą być przez nie wykorzystywane podczas rozmów z lokalnymi ustawodawcami.


Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to efektywna organizacja działająca w branży hotelarskiej. Od 2003 roku jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży.

IGHP dba o interesy polskich hotelarzy również na arenie międzynarodowej, będąc reprezentantem branży hotelarskiej w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego). Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej IGHP oraz na profilu tej organizacji na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.