Prezes Hoteli DeSilva z nagrodą European Hospitality Foundation!

0
1110
Witold Ignatowski, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu spółki Hotele De Silva otrzymał prestiżową nagrodę European Hospitality Foundation. Wręczenie statuetki odbyło się 18 października podczas uroczystej gali w Krakowie, w ramach 77. Zgromadzenia Ogólnego HOTREC, którego gospodarzem była IGHP. W gronie członków Izby znajduje się 15 hoteli zarządzanych przez DeSilva.

The European Hospitality Foundation Award jest przyznawana osobie, która w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju branży hotelarskiej. W tym roku wyróżnienie fundacji współpracującej z HOTREC zostało przyznane po raz pierwszy przedstawicielowi polskiej branży hotelarskiej.

Witold Ignatowski jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydziału Technologii Żywności. Pracę rozpoczął w 1974 roku w warszawskim hotelu Forum w pionie gastronomii. W latach 1982-1998 zajmował stanowiska zastępcy dyrektora w hotelach Mrongovia, Victoria-Intercontinental i Europejski, a od 1998 r. dyrektora ds. operacyjnych na nowo utworzonym stanowisku w biurze Zarządu Orbis SA., gdzie działał także w ramach grupy hotelowej Accor od 1999 r. W 2004 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu „Port-Hotel” sp. z o.o., spółki właścicielskiej i zarządzającej warszawskim hotelem „Courtyard by Marriott”, gdzie stworzył m.in. strategię rozwoju i ekspansji Spółki na rynku hotelarstwa przylotniskowego. Od 2006 roku współtworzy i kieruje na stanowisku Prezesa Zarządu spółką „Hotele De Silva”, której misją od samego początku było utworzenie rodzimej sieci najbardziej przyjaznych hoteli, czerpiąc z najlepszych wzorów hotelarstwa anglosaskiego i kontynentalnego.

Ignatowski był uczestnikiem wielu szkoleń specjalistycznych z zakresu hotelarstwa organizowanych m.in. przez Ośrodek Doskonalenia Kadr Orbis, sieć Intercontinental, a także kursów dla audytorów wewnętrznych czy z zakresu nowoczesnych metod zarządzania. W latach 1996-1998 wspierał jako konsultant spółkę „LOT Catering”, a w latach 1995-2005 organizował i nadzorował wszystkie oficjalne imprezy Prezydenta RP w kraju i dwie za granicą. Przez dwie kadencje był przewodniczącym Komisji Gastronomicznej przy Polskim Zrzeszeniu Hoteli, a w 2007 r. przewodniczącym Komisji Zatwierdzającej Standardy Kwalifikacji Zawodowych działającej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Hotele De Silva znajdują się w gronie ponad 350 członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Grupa została powołana w 2006 roku, kiedy to zespół doświadczonych hotelarzy oraz projektantów rozpoczął opracowanie innowacyjnego produktu hotelowego, opartego o najlepsze międzynarodowe wzory oraz dostosowanego do realiów krajowego rynku. Wraz z otwarciem pierwszego obiektu pod szyldem Desilva spółka rozwija się w oparciu o cztery marki własne – Desilva Premium, Desilva, Desilva INN, by Desilva, oraz wpisujące się w strategię rozwoju i synergię biznesową sieci marki Accor – Mercure i Ibis. Obecnie w swoim portfolio posiada 15 hoteli na terenie całej Polski.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to efektywna organizacja działająca w branży hotelarskiej. Od 2003 roku jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży.

IGHP dba o interesy polskich hotelarzy również na arenie międzynarodowej, będąc reprezentantem branży hotelarskiej w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego). Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej IGHP oraz na profilu tej organizacji na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.