Pełny lockdown coraz bliżej

0
2711

Wkrótce dowiemy się czy rząd zdecyduje się na wprowadzenie pełnego lockdownu we wszystkich województwach, czy też rozszerzy obecne obostrzenia na kilka dodatkowych.

Spekulacji jest sporo, jedne mówią o tym, że pełny lockdown warunkowany jest wskaźnikami zachorowań w tym tygodniu, inne informacje wskazują, że decyzja w zasadzie zapadła i pełne zamknięcie gospodarki dla wybranych branż jest nieuniknione.

Oficjalna informacja ma być podana nawet już w czwartek, ewentualnie w piątek. Jest to o tyle interesująca hotelarzy wiadomość, ponieważ wiąże się z okresem wielkanocnym, a to jeden z najbardziej popularnych terminów, w których goście licznie dokonują rezerwacji. Takie weekendy są swego rodzaju zastrzykiem dla branży, który w kilka dni pozwala na „normalny” zarobek i pracę.

Ministerstwo Zdrowia swoją decyzję uzależnia od średniej tygodniowej liczby zakażeń w skali kraju. Dziś te wskaźniki dążą do decyzji o pełnym zamknięciu kraju, a to oznacza zamknięcie nie tylko hoteli czy galerii handlowych, ale pozostawienie otwartych tylko sklepów z artykułami pierwszej potrzeby.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia
„Widzimy w całym kraju tendencję wzrostową. Widzimy na południu przyrosty 40-50 proc. dzień do dnia. Ta sytuacja nie nastraja optymistycznymi myślami. Realizują się te czarne i niebezpieczne scenariusze”

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju dla TVP
„Sytuacja w kraju społeczno-zdrowotna jest bardzo niepokojąca. Wyniki z ostatniego weekendu są na tyle wysokie, że zapewne przed nami kolejny krok do tyłu. Jesteśmy na etapie omówienia szczegółów dot. potencjalnie być może kolejnych obostrzeń. Musimy być na to przygotowani.

Wydaje się, że cały czas jesteśmy w trybie awaryjnym i będziemy tak funkcjonowali do momentu wygaszenia trzeciej fali.”

Z jej wypowiedzi wynikało także, że rząd chce za wszelką cenę powstrzymać możliwości przemieszczania się po kraju, zarówno w święta oraz przed i tuż po nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.