Nowy hotel powstanie na krakowskich Błoniach

0
1415
Trwają przygotowania do budowy nowego hotelu przy al. 3 Maja w Krakowie. Projekt sześciopiętrowego budynku o wysokości 23 m z powierzchnią użytkową przekraczającą 6,5 tys. m2 przygotowali specjaliści z pracowni AT Architekci. Obiekt ma być prowadzony przez polską sieć, która zarządza już innym hotelem w stolicy Małopolski.

Obszar, na którym ma powstać nowy hotel jest objęty programem zagospodarowania przestrzennego obszaru „TS Wisła” według uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku i jak informuje Dorota Zaucha-Rybka, dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miasta Krakowa, inwestycja jest zgodna z ustaleniami planu, który owy program zakłada. Do użytku gości ma zostać oddanych 263 pokoje, a ponadto basen, restauracja, strefa sportowa oraz sale dedykowane organizacji konferencji.

Źródło: materiały inwestora

Powstający hotel oraz inne inwestycje na obszarze Błoń wzbudzają jednak kontrowersje u niektórych krakowian, w tym Radnej Dzielnicy Krowodrza – Agnieszki Wantuch, która zapewnia, że przedstawi swoje wątpliwości na zbliżającej się sesji Rady Dzielnicy. Według niej obszar w pobliżu historycznego centrum miasta powinien być chroniony i przeznaczony jedynie na tereny sportowe oraz zielone.

„Może architektura budynku nie jest tragiczna, ale to nie jest miejsce na taki obiekt, na miły Bóg!” – twierdzi Wantuch, cytowana przez Dziennik Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.