Nowy hotel powstanie na krakowskich Błoniach

0
720
Trwają przygotowania do budowy nowego hotelu przy al. 3 Maja w Krakowie. Projekt sześciopiętrowego budynku o wysokości 23 m z powierzchnią użytkową przekraczającą 6,5 tys. m2 przygotowali specjaliści z pracowni AT Architekci. Obiekt ma być prowadzony przez polską sieć, która zarządza już innym hotelem w stolicy Małopolski.

Obszar, na którym ma powstać nowy hotel jest objęty programem zagospodarowania przestrzennego obszaru „TS Wisła” według uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 31 sierpnia 2011 roku i jak informuje Dorota Zaucha-Rybka, dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miasta Krakowa, inwestycja jest zgodna z ustaleniami planu, który owy program zakłada. Do użytku gości ma zostać oddanych 263 pokoje, a ponadto basen, restauracja, strefa sportowa oraz sale dedykowane organizacji konferencji.

Reklama

Źródło: materiały inwestora

Powstający hotel oraz inne inwestycje na obszarze Błoń wzbudzają jednak kontrowersje u niektórych krakowian, w tym Radnej Dzielnicy Krowodrza – Agnieszki Wantuch, która zapewnia, że przedstawi swoje wątpliwości na zbliżającej się sesji Rady Dzielnicy. Według niej obszar w pobliżu historycznego centrum miasta powinien być chroniony i przeznaczony jedynie na tereny sportowe oraz zielone.

„Może architektura budynku nie jest tragiczna, ale to nie jest miejsce na taki obiekt, na miły Bóg!” – twierdzi Wantuch, cytowana przez Dziennik Polski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.