Polska Grupa Lotnicza konsekwentnie rośnie w siłę

0
1118
Nastąpił kolejny etap konsolidacji Polskiej Grupy Lotniczej, do której w tym tygodniu włączono cztery spółki. To znaczący krok w kierunku rozwoju polskiego sektora lotniczego.

Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics – te cztery spółki lotnicze znajdujące się pod kontrolą Skarbu Państwa 10 października poszerzyły Polską Grupę Lotniczą. Decyzja weszła w życie z inicjatywy Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Każde z przedsiębiorstw posiada określone kompetencje – LOT jest przewoźnikiem, LS Airport Services to firma odpowiedzialna za obsługę naziemną samolotów oraz pasażerów, natomiast pozostałe dwie zajmują się obsługą techniczną maszyn.

Wzmocniona nowymi podmiotami PGL będzie znacznie silniejszą spółką niż każda z osobna. Wspomniane podmioty lotnicze do tej pory nie miały bowiem tak ściśle sprecyzowanych strategii rozwoju, co w efekcie uniemożliwiało wykorzystanie pełni potencjału.

„PGL pozwoli wytworzyć synergię, która będzie bodźcem do rozwoju całego sektora lotniczego w Polsce, a pośrednio szybszego rozwoju polskiej gospodarki. Umieszczenie tych spółek pod parasolem właścicielskim PGL przyniesie im liczne korzyści biznesowe. Pozwoli na zwiększenie efektywności wynikające m.in. ze wspólnej strategii, lepszego przepływu informacji i know-how, a także ze wspólnego planowania i z zamówień grupowych. Powołanie silnej PGL leży w interesie polskiej gospodarki, Skarbu Państwa i wreszcie w interesie każdego polskiego podatnika i pasażera” – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskiej Grupy Lotniczej.

Spółka PGL zainaugurowała swoją działalność w styczniu bieżącego roku, a jej pierwszym przedsięwzięciem było rozpoczęcie budowy bazy Maintenace Repair and Overhaul, która zostanie utworzona na przestrzeni najbliższych trzech lat i będzie posiadać hangary do obsługi technicznej samolotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.