Gdzie turyści spędzili długi weekend czerwcowy 2019? – raport Nocowanie.pl

0
355

Ponad jedna trzecia Polaków zdecydowała się na turystyczną majówkę, również w długi weekend czerwcowy w miejscowościach turystycznych mogliśmy spotkać tłumy osób. Tegoroczna czerwcówka dla większości podróżników trwała w terminie od 19 do 23 czerwca.

Turyści zaczęli planować czerwcowe wyjazdy po Wielkanocy, zdecydowanie więcej zapytań o nocleg zaczęło pojawiać się po majówce. Natomiast ciągle jest duża grupa osób planujących takie wyjazd w ostatniej chwili i największe zainteresowanie noclegami na czerwcówkę 2019 odnotowaliśmy właśnie w czerwcu. – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Sprawdziliśmy dokładne preferencje turystów podczas długiego weekendu czerwcowego. Najchętniej wybieranym województwem było pomorskie (36,54% wszystkich zapytań w trakcie długiego weekendu czerwcowego), tutaj niezmiennie królowało Władysławowo. Na drugiej pozycji znalazło się zachodniopomorskie (32,51%), gdzie najczęściej turyści wysyłali zapytania o nocleg do obiektów położonych w Kołobrzegu. Trzecie miejsce należy do województwa małopolskiego (10,06%), gdzie wczasowicze najczęściej wybierali Zakopane.

Reklama

Na urlop coraz częściej wybierane są również te mniej oblegane miejsca np. Uniejów w woj. łódzkim, Łagów w lubuskim, Sandomierz w świętokrzyskim, czy Augustów w podlaskim.

Ze statystyk wynika, że największą popularnością w tym roku podczas długiego weekendu cieszyło się Władysławowo (5,90% wszystkich zapytań o nocleg w tym okresie), a także Zakopane – 3,58%. Na kolejnych miejscach znalazły się Łeba (3,57%), Kołobrzeg (3,38%), Krynica-Morska (3,07%), Jastarnia (2,94%), Karwia (2,48%), Mielno (2,45%), Sarbinowo (2,40%) i Pobierowo (2,39%).

Najpopularniejsze były wyjazdy w parach, na drugim miejscu znalazły się rodziny z dziećmi, dopiero później grupy znajomych.

Średnia cena noclegu dla jednej osoby to ok. 50 zł, jednak zależnie od lokalizacji ceny te nieco się różniły. Średnia cena noclegu w czerwcu we Władysławowie to 46 zł, zaś w Zakopanem 66 zł. Za nocleg w Łebie i Krynicy turyści płacili w czerwcu średnio 53 zł, w Kołobrzegu 47 zł, w Karwi 44 zł, w Mielnie 54 zł, a w Jastarni 58 zł.

Trzeba pamiętać również, że główny wpływ na ceny noclegów ma kategoria obiektu noclegowego, jego standard i wyposażenie oraz odległość od morza czy centrum.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.