Pierwszy posiłek dnia lepszy jakościowo – Raport Śniadań Hotelowych

0
1232
Często zastanawiamy się, czy dany hotel, w którym chcemy spędzić czas z rodziną, odbyć spotkanie biznesowe lub zrobić przerwę w podróży jest pod względem śniadaniowym odpowiednio przygotowany. Dla wielu osób pierwszy posiłek dnia jest bardzo ważny, za czym idzie odpowiedni dobór produktów. Czy hotel o bogatej ofercie śniadaniowej z dziesięcioma rodzajami pieczywa, wyborem stu różnych produktów, ewentualnie sześcioma ciepłymi daniami jest wystarczająco zachęcający? Dzięki badaniom przeprowadzonym w pięciu czołowych sieciach w Polsce udało się znaleźć odpowiedź na te i inne pytania. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się nie tylko hotelowi Goście, ale także liczni eksperci.

Zgłębiając wiedzę z poszczególnych badań stawiamy sobie kolejne pytania: czy poziom, którego oczekujemy będzie reprezentowany przez dany hotel? Czy gastronomia zostanie wzbogacona o najnowsze trendy dotyczące naszego osobistego menu? Raport Śniadań Hotelowych, bazujący na badaniach pięciu czołowych sieci działających na polskim rynku, rozwiewa dużą część tych wątpliwości. Prześwietlono ofertę Hotelu Diament, Double Tree by Hilton, Puro Hotels, Q Hotel i Qubus Hotel. Każda z nich wyróżnia się uznaną marką, a przede wszystkim wieloletnim doświadczeniem na rynku hotelarskim.

Katarzyna Bajda – F&B Manager PURO Wrocław Old Town – twierdzi, że śniadania na rynku hotelowym znacznie się poprawiły. Goście przy wyborze ich sieci często podejmują decyzję tylko przez wzgląd na urodzajny jadłospis. Z kolei blogerka kulinarna Pamela Cichoń (Zdrowonajedzona.pl) uważa, że śniadania – kiedyś mało ważne – stały się ogromnym zapotrzebowaniem polskiej gastronomii, co odczuwa zresztą cała branża HoReCa.

Z badań wynika, że częściej jadamy śniadania na mieście niż w domu, przy czym ulubione lokale Polaków muszą udoskonalać swoją ofertę w jadłospisie. To nie jedyna tendencja, jaką udało się wychwycić autorom publikacji.

Zapraszamy zatem do zapoznania się z pełną wersją Raportu Śniadań Hotelowych 2018.

Raport Śniadań Hotelowych 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.