Stolica gotowa na Święta. Czym Warszawa zaskoczy turystów tym razem?

0
491
Największa w Polsce iluminacja bożonarodzeniowa, jarmarki i imprezy towarzyszące, tory saneczkowe i wyciągi, zapach grzanego wina, który unosi się po wąskich uliczkach starego miasta, a do tego zaciszne kawiarenki rozproszone po całym mieście czy parki gotowe na przyjęcie miłośników sportów zimowych – to znaki, że stolica gotowa jest na świąteczne szaleństwo. Zwiedzanie Warszawy na przełomie grudnia i stycznia będzie zatem niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich, którzy lubią magię Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku miasto przygotowało specjalną zimową odsłonę strony internetowej – warsawcitybreak.com. Pod tym adresem można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zimowo-świątecznej oferty Warszawy, w której znajdują się jarmarki, iluminacje, oferty wycieczkowe i noclegowe, opracowane niekiedy specjalnie na ten wyjątkowy okres. Bogata oferta została przygotowana w trzech językach, by obcokrajowcy mogli bez problemu poruszać się w gąszczu atrakcji.

Zimowy city break w Warszawie to również czas wytężonej pracy dla stołecznych hoteli. Te prześcigają się w ofertach, by Święta Bożego Narodzenia nabrały magicznego wymiaru.

„W Święta śpiesz się powoli, a my pomożemy Ci na nowo odkryć ich tajemnicę. Dla gości hotelowych, turystów, ale i Warszawiaków przygotowaliśmy wiele atrakcji. Uruchamiamy specjalne menu, w którym znajdują się m.in. ragout z dziczyzny, gratin z grzybami i sosem Porto czy udko kaczki confit z gnocchi buraczanym i żurawiną. Dla wszystkich przygotowaliśmy też welcome hot drink – pyszne, grzane wino. Firmy i korporacje zapraszamy na przyjęcia świąteczne. Nasz szef kuchni przygotował magiczne menu. W zestawach świątecznych znajdzie się 8 aż przystawek zimnych, jedna ciepła, dwie zupy, cztery dania główne i trzy rodzaj ciast. Pomyśleliśmy także o doznaniach kulturalnych. Ruszamy ze świątecznym kinem (seanse w każdy wtorek o godzinie 20:00) i utworami świątecznymi granymi na żywo (recitale w każdy czwartek o 20:00). Wstęp wolny” – zachęca Piotr Owczarski, szef Hotelu Gordon w Warszawie.

Warszawa może więc spodziewać się po raz kolejny istnego najazdu turystów. Jak wynika z ostatnich danych Stołecznego Biura Turystyki, największe miasto w Polsce odwiedziło w ubiegłym roku łącznie 25 milionów ludzi, z czego aż 9,68 mln stanowili turyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.