Olivia Star odkrywa plan wnętrz tarasu widokowego 130 metrów nad ziemią!

0
1033

Po miesiącach oczekiwań poznajemy szczegóły tego, co czekać będzie na gości 32 piętra Olivii Star, najwyższego budynku w Polsce Północnej. Zaprezentowana koncepcja potwierdza, że już w połowie lipca na wysokości blisko 130 metrów nad ziemią otwarte zostanie wyjątkowe wnętrze, a już dziś operator przestrzeni zapowiada, że w kolejnych miesiącach na odwiedzających czekać będą wydarzenia, które dodatkowo podkreślą atrakcyjność miejsca.

Na gości czekać będzie zupełnie nowa, niczym nieograniczona perspektywa patrzenia na gdańską metropolię w ujęciu 360°. Z tej wysokości można dostrzec największe trójmiejskie atrakcje, wśród których są sopockie molo, orłowskie klify czy stadion Energa Arena Gdańsk  ale przy sprzyjającej widoczności  dostrzec można także Półwysep Helski.

– Olivia Star to wyjątkowy budynek. Wielu mieszkańców Trójmiasta dotychczas miało okazję podziwiać go jedynie z poziomu przechodnia albo mijało go jadąc samochodem czy „skmką”. Obecnie tworzymy wnętrza, do których zapraszamy mieszkańców i turystów. Chcemy dać im możliwość spojrzenia na otaczający ich świat z nieco innej, podniebnej perspektywy.- mówi Rafał Marcyniuk, Członek Zarządu Olivia Star Top. – Jednak tym, co ma stworzyć z tarasu widokowego miejsce atrakcyjne dla każdego nie jest tylko zachwycający widok – dodaje.

Taras widokowy to jedynie część 32 piętra. Na jego pozostałej powierzchni organizator zamierza stworzyć miejsce spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych, biznesowych, rodzinnych, a wszystko to w niebanalnych wnętrzach autorstwa architektki Anny Branickiej i zespołu projektowego Olivia Business Centre: Design Anatomy.

– Zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy w Olivii Business Centre niemalże sto tysięcy m2 powierzchni biurowych i stref wspólnych, jednak wyzwanie przed jakim stanęliśmy projektując przestrzeń widokową na 32 piętrze najwyższego na Pomorzu budynku było nieporównywalne z jakimkolwiek wcześniejszym doświadczeniem. – mówi Anna Branicka. Cała kondygnacja została podzielona na 3 strefy stylistyczne, odpowiadające temu, co zwiedzający będą mogli zaobserwować za oknem. Chcemy odtworzyć  klimat tych miejsc w naszym budynku, ale na tyle dyskretnie, żeby nie zaburzać widoku za oknem, a raczej z nim harmonizować – podaje Anna Branicka.

Dla Trójmiasta morze i zatoka zawsze były oknem na świat dlatego zespół projektowy przygotował w tej części kondygnacji akcenty znane z klasycznych wnętrz wycieczkowców i statków handlowych. Założeniem było, aby goście patrząc na ten widok, odnieśli wrażenie podobne do spokojnej żeglugi, stojąc na stabilnym pokładzie, a jednocześnie czując powiew wiatru i odczuwać obietnicę przynoszoną przez bezkres morza. To właśnie w tej części pietra możemy podejść do okna i wyjść na taras, aby poczuć na własnej skórze morską bryzę.

– Operujemy stylem wnętrza oraz dodatkami. Ta część piętra będzie nas codziennie witać innym obrazem. Raz zobaczymy słoneczną taflę z kilkoma rysującymi się na horyzoncie sylwetami statków, czy udekorowaną dziesiątkami żagli, a innym razem ciemne i  pełne emocji wody Zatoki Gdańskiej. To luksus, na który już za chwilę będziemy mogli sobie pozwolić w środku dnia, we wnętrzu inspirowanym stylistyką polskich transatlantyków, które jak MS Batory powstawały właśnie w Gdańsku – podaje Anna Branicka.

Północna część kondygnacji sąsiaduje z Oliwą, jedną z najstarszych i najbardziej malowniczych dzielnic Gdańska. To dzielnica, w której znajduje się Opactwo Cystersów, Katedra Oliwska i przytulony do niej Park z ogrodem botanicznym oraz majestatyczne domy i kamienice. Wnętrza w tej części piętra nawiązywać będą do secesyjnych budynków z terakotowymi dachami i starych brukowanych ulic okalanych alejami drzew. Znajdą się w niej również elementy metaloplastyki, nawiązania do drewnianych i przeszklonych werand oraz ulicznych latarń.

Najbardziej kojący widok rozpościera się w zachodniej części, skąd widać roztaczający się wokół Trójmiejski Park Krajobrazowy ze wzgórzami morenowymi starej Oliwy i Wrzeszcza.

– Strefa Parku Krajobrazowego oferuje nam unikatowy widok na ścianę lasu zmieniającą się o każdej porze roku. Ta część piętra pozwoli rozkoszować się widokiem głębokiej zieleni i rozgościć na wygodnych siedzeniach nawiązujących formą i aksamitem do omszałych pni drzew czy leśnych ławek i altan. Również delikatne oświetlenie pozwoli cieszyć się efektem słońca nieśmiało wyłaniającego się zza drzew i poczuć się jak w tajemniczym lesie – mówi Anna Branicka.

Ciekawie zaprojektowane wnętrza i piękny widok to jednak nie wszystko, co czekać będzie na odwiedzających nową trójmiejską atrakcję.

– Na 32 piętrze Olivii Star udostępniamy wielofunkcyjną kondygnację, na której znajdą się punkty gastronomiczne, przestrzenie ekspozycyjne i eventowe – mówi Krzysztof Dembek Członek Zarządu Olivia Star Top.

– Przez cały rok organizować będziemy wydarzenia zachęcające do odwiedzin osoby w każdym wieku i o bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach. Stawiamy na szeroką gamę wydarzeń. Jesteśmy również otwarci na współpracę z instytucjami kultury czy nauki  aby stale poszerzać ofertę obiektu. Mamy świadomość, że każdego gościa tarasu widokowego wynosimy wysoko ponad ziemię, a poprzez to pozwalamy mu nie tylko spojrzeć z dystansem na codzienność ale i dać chwilę tylko dla siebie z dala od codzienności. Oferować będziemy wyjątkową atmosferę miejsca, w którym warto bywać. Liczymy więc, że czas spędzony na górze stanowić będzie jakościową formę wypoczynku i stanie się jednym z ulubionych miejsc spotkań zarówno turystów, jak i mieszkańców regionu. – dodaje K. Dembek.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.