Z tradycją za pan brat! Podsumowanie pierwszej w tym roku odsłony akcji #ZamiastZaMiasto

0
900

W miniony weekend, w Placu Unii, odbyło się pierwsze z trzech planowanych na wakacje spotkań z serii #ZamiastZaMiasto. W ramach warsztatów klienci centrum mogli stworzyć mieszanki herbat ziołowych, biżuterię oraz spróbować swoich sił podczas wyrabiania masła. Wydarzenie jest atrakcyjną alternatywą spędzania lata w mieście oraz okazją do integracji lokalnej społeczności. 

– To już druga edycja akcji #ZamiastZaMiasto. W tym roku postawiliśmy na tematykę związaną z kulturą i tradycją polskiej wsi. Klienci Placu Unii mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach, a następnie zabrać stworzone przez siebie produkty do domu. Obserwowaliśmy duże zainteresowanie warszawiaków przygotowanymi atrakcjami. Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się pod koniec lipca – mówiła Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii

Największą popularnością, spośród wszystkich weekendowych propozycji przygotowanych przez organizatorów #ZamiastZaMiasto, cieszyły się warsztaty z tradycyjnego wyrabiania masła w maselnicy. Gotowy przysmak można było doprawić ziołami i czosnkiem oraz zabrać do domu w specjalnie przygotowanym słoiczku. Zajęcia połączono z degustacją wiejskiego chleba.

Inną atrakcją, była możliwość samodzielnego skomponowania herbaty. Warsztat połączony był z omówieniem właściwości oraz zasad przygotowywania ziół do spożycia. Zajęcia miały więc walory zarówno degustacyjne, jak i edukacyjne.
Wszyscy fani mody i niebanalnych ozdób mieli szansę przygotować dla siebie niesztampową biżuterię. Do dyspozycji klientów, Plac Unii oddał kolorowe tkaniny, drewniane korala, tasiemki, półfabrykanty jubilerskie oraz ekologiczne bazy kolczyków i wisiorków. Własnoręcznie przygotowane ozdoby będą idealnym uzupełnieniem letnich stylizacji.
Kolejne spotkanie z cyklu #ZamiastZaMiasto odbędzie się 27 i 28 lipca. Podczas lipcowych warsztatów, klienci Placu Unii dowiedzą się, co i w jaki sposób ukisić. Dodatkowo, na specjalnie przygotowanych stanowiskach będzie można przygotować ekologiczne kosmetyki do kąpieli, a miłośnicy rękodzieła będą mogli stworzyć cudeńka na szydełku.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.