Kryptowaluta polskich hoteli i restauracji?

0
473

Z góry zaznaczamy, że temat jest dla nas mocno skomplikowany, ponieważ nie specjalizujemy się z kryptowalutach, tokenach itp. Niemniej chcemy tym co się na tym choć odrobinę znają pokazać nowy projekt stworzony m.in. dla branży HoReCa.

Autorzy Resta Token widzą szansę w cyfryzacji biznesu. M.in. kryptowaluty, pozwalają inwestorom przy nawet niewielkich kwotach zarabiać na interesujących projektach. Zespołu Resta wpadł na pomysł by otworzyć branżę HoReCa na drobnych inwestorów kryptowalutowych i emisję tokenów dających dodatkowe, nieangażujące dochody oraz korzyści. Portal Comparic.pl rozmawiał z twórcami kryptowaluty pozwalającej uzyskać finansowanie na wsparcie polskich hoteli i restauracji.

„Kupując token RESTA bierzesz udział w realnym projekcie w którym przedmiotem inwestycji są nieruchomości, których wartość stale wzrasta, zdradzają w wywiadzie przedstawiciele projektu. Token RESTA ma wiele zastosowań. Może być wykorzystywany m.in. jako środek płatniczy i upoważnia do zniżek.

Reklama

Comparic.pl rozmawiał z prezes i właścicielką spółki Dorotą Włoch i Grzegorzem Winczewskim piastującym rolę członka zarządu.

Jak wiemy związany z COVID lockdown bardzo znacząco odbił się na sytuacji finansowej przedstawicieli większości branż. Z tego powodu trudniej jest uzyskać dofinansowanie od jednego inwestora. Również banki niechętnie finansują nowe projekty. Tokenizacja w naszym odczuciu eliminuje ten problem, gdyż kapitał zbierany jest przez ogromną liczbę podmiotów. Ponadto właśnie teraz, aby poradzić sobie z gospodarczymi skutkami pandemii, trzeba wprowadzać nowe projekty, rozwijać biznes, budować nowe usługi i rozwijać marketing na poziomie europejskim.

W naszym mocno zurbanizowanym regionie widzimy ogromny potencjał do rozwoju nowych usług, jak catering, obiady pracownicze dla pracowników dużych przedsiębiorstw, czy zbudowanie zaplecza dla regeneracji sportowców z lokalnych klubów. Z tego co wiemy na Śląsku jest mnóstwo klubów sportowych zainteresowanych komorą normobaryczną, zapleczem z basenem, spa, sauną i innymi udogodnieniami.

Jakie korzyści będą mieli posiadacze tokenów?
Nasza propozycja obejmuje między innymi uzyskanie dostępu do wszystkich usług i produktów przy pomocy tokena i płacenie za te usługi mniej niż gotówką czy kartą. Niezależnie od tego czy przyjdziemy na obiad z rodziną, czy organizujemy event firmowy lub jako firma turystyczna przywieziemy turystów autokarem – za wszystko można zapłacić tokenem.

Ponadto oferujemy rabaty na nasze usługi i towary od 5% do 30% w zależności od liczby posiadanych tokenów. Umożliwiamy wymianę tokenów między właścicielami od momentu uzyskania soft cap. Wreszcie proponujemy bonusy do 20% w skali roku dla zainteresowanych stakingiem tokenów. Proszę również zauważyć, że wraz z realizacją kolejnych faz projektu nasza oferta będzie się poszerzać i posiadacz tokenów uzyska dostęp do kolejnych usług.

Sama technologia blockchain jest stosunkowo nowym pojęciem w Polsce. Z tego co się orientujemy, to jesteśmy pierwszym podmiotem w kraju z branży HoReCa, który postanowił wdrożyć tokenizację do tego typu biznesu. Uważamy, że waluty cyfrowe, kryptowaluty, a także sam sektor blockchain jest przyszłością niemal każdej dziedziny życia.

Tokeny użytkowe mogą być wykorzystywane na zasadzie bonów uprawniających do zniżek przy korzystaniu z naszych usług. Obecnie bony funkcjonują w wielu większych firmach, jednak rzadko widzimy je w postaci tokenów użytkowych. Tokeny umożliwiają uzyskanie lepszych warunków poprzez stałe rabaty.

Ponadto pomagają budować społeczność wokół projektu, która dowiaduje się o naszych planach i jest z nami związana. Ułatwia to prowadzenie marketingu już nie w skali regionu czy Polski, lecz w skali europejskiej. Każdy może zakupić tokeny i nimi zapłacić Polak, Włoch czy Chińczyk.

Rok temu nikt nie zakładał, że Elon Musk kupi Dogecoina, czy Bitcoina i spowoduje gwałtowny wzrost jego kursu. Kto wie, czy takiego samego kroku nie uczyni Jeff Bezos, Warren Buffett, czy Bill Gates? Stąd też dla jednych tokeny to szansa na rozwój biznesu, a dla innych – forma uczestnictwa w ciekawym projekcie.”

Cała rozmowa dostępna na stronie Comparic.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!