IHG udoskonala koncepcję work-life balance

0
735
Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych USPTO zatwierdziło w drugiej połowie bieżącego roku wniosek o przyznanie patentu InterContinental Hotels Group na innowacyjny pokój typu WorkLife. To tylko część szeroko zakrojonej rewitalizacji wnętrz w obiektach marki Crowne Plaza Hotels & Resorts o wartości ponad 200 mln $.

Pokój typu WorkLife jest czymś zupełnie nietypowym. Wyposażenie w najnowocześniejszą technologię oraz przemyślany układ przestrzenny mają pomóc gościom w skoncentrowaniu się na doświadczeniach związanych ze snem. Plan jest o tyle wyjątkowy i zarazem niestandardowy, że do tej pory żaden podmiot nie odważył się opatentować projektu nowatorskiego pokoju hotelowego. IHG jest zatem pierwszą siecią, która zdecydowała się na to rozwiązanie, wyprzedzając w tym zakresie największych światowych konkurentów, jak Accor czy Marriott. Ostatnią firmą, która złożyła takowy wniosek był Disney, który w 2016 roku wystąpił o opatentowanie pokoi tematycznych związanych z Gwiezdnymi Wojnami.

Za wyjątkowość pokoju odpowiada przede wszystkim specyficzny układ mebli. Są one ułożone tak, aby możliwe było optymalne oglądanie telewizji zarówno z łóżek, jak i z sofy, czy fotela, pod odpowiednim kątem, bez uszczerbku na jakości. W związku z tym meble muszą być usytuowane pod odpowiednim kątem względem ścian, co zostało oczywiście uwzględnione na wszystkich projektach. W skład takiego innowacyjnego pokoju wchodzi:

– kątowe łóżko z kokonowym wezgłowiem, materacem Beutyrest, pluszową pościelą i zestawem do aromaterapii Sleep Advantage;
– kącik z sofą, zapewniający wielofunkcyjne miejsce do czytania, oglądania telewizji, do pracy czy przyjęcia gości;
– biurko z uporządkowanym układem roboczym;
– stacja powitalna umożliwiająca zadomowienie się, z miejscem na klucze, torby i płaszcze;
– nowoczesna łazienka, w jasnych barwach, które dodadzą energii.

 

Pokój typu WorkLife jest częścią wdrażanego przez IHG „Programu Przyspieszania Crowne Plaza”. Ma on na celu zatarcie granic pomiędzy podróżami służbowymi i wypoczynkowymi. WorkLife jest już dostępny w nieruchomościach Crowne Plaza na terenie Stanów Zjednoczonych. Na początku 2019 roku, zgodnie z założeniami, ma działać już 3 tys. takich pokoi, m.in. w Atlancie, Arlington, Cleveland i San Jose.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.