Podróż do Włoch, Austrii, na Islandię i na Cypr – nowe zasady

0
948
Włosi wprowadzają testy i kwarantannę dla Polaków. Kwarantanna także w Austrii. Zmiana warunków podróżowania na Islandię. Cypr już zapowiada honorowanie osób zaszczepionych na koronawirusa. 

Od 10 grudnia wjeżdżając do Włoch turyści z Polski będą musieli mieć przy sobie ważny negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany na 48 godzin przed podróżą. Od 21 grudnia do 6 stycznia wszyscy przyjezdni do Włoch będą musieli poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie. Ponadto Włosi wprowadzają zakaz podróżowania między poszczególnymi regionami w dniach od 21 grudnia do 6 stycznia, a także zakaz opuszczania gminy swojego zameldowania w dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia. Jednocześnie władze poinformowały, że podczas świąt w dalszym ciągu będzie obowiązywała godzina policyjna od 22 do 5 rano, a w noc sylwestrową zostanie przedłużona do 7 rano. Inne ważne zmiany to m.in. przedłużenie zamknięcia wszystkich stacji narciarskich do 6 stycznia.

Od 19 grudnia obowiązkowa będzie kwarantanna dla przyjeżdżających do Austrii. Polacy będą mogli  być w izolacji 10 dni bez testu, albo 5 dni, jeśli poddadzą się darmowemu badaniu. Jeśli wynik będzie negatywny, kwarantanna zostanie skrócona. Nowe przepisy mają obowiązywać przynajmniej do 10 stycznia.

Islandia zdecydowała, że kolejny raz zmieni zasady wjazdowe dla obcokrajowców. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi osoby, które przechorowały już koronawirusa, nie będą musiały odbywać kwarantanny ani poddawać się testom na COVID-19. Trzeba będzie jednak mieć przy sonbie zaświadczenie o przebytej chorobie. Nowe zasady zaczną obowiązywać 10 grudnia i obejmują wyłącznie obywateli krajów UE, a także Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. W tej chwili, żeby wjechać na Islandię, trzeba poddać się 14-dniowej kwarantannie albo zrobić dwa testy na koronawirusa i przejść 5-dniową kwarantannę pomiędzy testami. Te testy od 1 grudnia do 31 stycznia są darmowe.

Cypr, jako pierwszy kraj UE poinformował, że od 1 marca 2021 roku każda osoba zaszczepiona na koronawirusa będzie mogła wjechać na wyspę bez konieczności posiadania przy sobie negatywnego wyniku testu i będzie zwolniona z obowiązkowej kwarantanny.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.