SSP inauguruje szkolenia winiarskie dla szkół gastronomicznych

0
358
Fot.: Materiały prasowe Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich rozpoczęło program edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich o profilach gastronomicznym, turystycznym i hotelarskim. Celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat profesji sommeliera oraz promowanie kariery w szybko rozwijającej się branży winiarskiej w Polsce.

Program szkoleniowy, opracowany przez ekspertów Stowarzyszenia pod przewodnictwem Adama Tomczaka – szefa komisji egzaminacyjnej, obejmuje sześciogodzinny blok edukacyjny. Pierwsza część teoretyczna jest adresowana do dużych grup uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych, natomiast część praktyczna skupia się na uczniach, którzy wykazali chęć do dalszego zgłębiania tematu po zajęciach teoretycznych. W ramach szkolenia praktycznego poruszane są takie zagadnienia jak serwis, organoleptyka oraz umiejętność dobierania wina do potraw. Zajęcia praktyczne odbywają się przy użyciu win bezalkoholowych.

Program szkoleń jest dostępny na terenie całej Polski i oferowany jest bezpłatnie. Od początku roku w programie uczestniczyły już trzy szkoły, a kolejne placówki mogą zgłaszać swoje zainteresowanie bezpośrednio do Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, wysyłając zapytanie na adres e-mail: [email protected].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.