Nowy przewoźnik oferuje loty z Krakowa do stolicy Piemontu

0
120
Na lotnisku w Krakowie-Balicach powitano rumuńską linię lotniczą Blue Air. 16 grudnia odbył się inauguracyjny rejs na trasie Kraków-Turyn, co stanowi nowość w ofercie tego przewoźnika.

Blue Air uruchomił w tym tygodniu premierowe połączenia z Polski. Pierwszy samolot rumuńskich linii lotniczych wylądował w stolicy Małopolski w niedzielę 16 grudnia, dokładnie o godzinie 13:55. Pasażerowie uczestniczący w inauguracyjnym locie otrzymali okolicznościowe gadżety – czerwone korale i mapki Krakowa.

„Dzisiejsza inauguracja to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju połączeń lotniczych Kraków Airport. Cieszy nas, że linia lotnicza Blue Air rozpoczyna swoją działalność w Polsce właśnie na krakowskim lotnisku, zwłaszcza że Kraków-Turyn to połączenie długo oczekiwane przez Krakowian i Małopolan. Turyn, stolica Piemontu urzeka bliskością gór i wspaniałych zabytków. Jestem pewien, że loty prosto z Krakowa do Turynu znacząco wpłyną na jeszcze lepszą współpracę turystyczną i biznesową Małopolski z Piemontem” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowy przewoźnik oferuje swoim klientom loty do Turynu trzy razy w tygodniu: w środy, piątki oraz niedziele. Rejsy obsługują samoloty typu Boeing 737-500 ze 120 miejscami na pokładzie.

Reklama

„Oferując trzy loty tygodniowo zapewnimy pasażerom podróżującym biznesowo i turystycznie z Włoch do Krakowa, atrakcyjne całoroczne połączenie. Jednocześnie nie możemy się doczekać, by pasażerowie lecący z Krakowa do Włoch mogli również skorzystać z dalszych połączeń, takich jak Bukareszt, Paryż, Lizbona, Londyn, czy inne atrakcyjne kierunki. Jest wiele powodów, by zatrzymać się w Turynie, wspaniałym, ekscytującym mieście, idealnym na weekendowy wyjazd” – skomentował Tudor Constantinescu, dyrektor handlowy Blue Air.

Położone na przedgórzu Alp Zachodnich miasto posiada ciekawą ofertę dla narciarzy. Oprócz tego Turyn słynie z wielu zabytków i ciekawych wydarzeń dla miłośników sportu lub filmu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!