Nowy przewoźnik oferuje loty z Krakowa do stolicy Piemontu

0
860
Na lotnisku w Krakowie-Balicach powitano rumuńską linię lotniczą Blue Air. 16 grudnia odbył się inauguracyjny rejs na trasie Kraków-Turyn, co stanowi nowość w ofercie tego przewoźnika.

Blue Air uruchomił w tym tygodniu premierowe połączenia z Polski. Pierwszy samolot rumuńskich linii lotniczych wylądował w stolicy Małopolski w niedzielę 16 grudnia, dokładnie o godzinie 13:55. Pasażerowie uczestniczący w inauguracyjnym locie otrzymali okolicznościowe gadżety – czerwone korale i mapki Krakowa.

„Dzisiejsza inauguracja to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju połączeń lotniczych Kraków Airport. Cieszy nas, że linia lotnicza Blue Air rozpoczyna swoją działalność w Polsce właśnie na krakowskim lotnisku, zwłaszcza że Kraków-Turyn to połączenie długo oczekiwane przez Krakowian i Małopolan. Turyn, stolica Piemontu urzeka bliskością gór i wspaniałych zabytków. Jestem pewien, że loty prosto z Krakowa do Turynu znacząco wpłyną na jeszcze lepszą współpracę turystyczną i biznesową Małopolski z Piemontem” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowy przewoźnik oferuje swoim klientom loty do Turynu trzy razy w tygodniu: w środy, piątki oraz niedziele. Rejsy obsługują samoloty typu Boeing 737-500 ze 120 miejscami na pokładzie.

„Oferując trzy loty tygodniowo zapewnimy pasażerom podróżującym biznesowo i turystycznie z Włoch do Krakowa, atrakcyjne całoroczne połączenie. Jednocześnie nie możemy się doczekać, by pasażerowie lecący z Krakowa do Włoch mogli również skorzystać z dalszych połączeń, takich jak Bukareszt, Paryż, Lizbona, Londyn, czy inne atrakcyjne kierunki. Jest wiele powodów, by zatrzymać się w Turynie, wspaniałym, ekscytującym mieście, idealnym na weekendowy wyjazd” – skomentował Tudor Constantinescu, dyrektor handlowy Blue Air.

Położone na przedgórzu Alp Zachodnich miasto posiada ciekawą ofertę dla narciarzy. Oprócz tego Turyn słynie z wielu zabytków i ciekawych wydarzeń dla miłośników sportu lub filmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.