Wystartowała 22. edycja konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców

0
1170

Już po raz 22. najlepsi przedsiębiorcy zostaną uhonorowani prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców. Otrzymanie nagrody WIKTORII stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oraz konkurencyjności oferowanych produktów i usług w Polsce, jak i za granicą.

Od ponad 22 lat Kapituła ogólnopolskiego Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców nagradza podmioty gospodarcze, które w wybitny sposób przyczyniają się do popularyzacji rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej. Nagrody WIKTORII to wyróżnienia dla firm, które poprzez swój rozwój i stosowanie zasad etyki w biznesie, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki. W dotychczasowych edycjach konkursu udział wzięło ponad 8100 firm, a nagrody WIKTORIA przyznano 891 laureatom. Konkurs skierowany jest do firm posiadających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej a jego celem jest wspieranie przedsiębiorczości oraz inicjatyw gospodarczych, a także upowszechnianie zasad etyki w biznesie. Każdego roku do konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców zgłaszają się małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią podstawę polskiej gospodarki, jak i wielkie korporacje.

Organizatorem Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest Fundacja WIP WARTO IM POMÓC, która prowadzi trzy projekty. Projekt „WIP WARTO IM POMÓC” – Fundusz pomocy osobom niepełnosprawnym rozpoczynającym działalność gospodarczą. Projekt „Polska od Kuchni”, którego celem jest upowszechnianie zasad zdrowego stylu życia oraz promowanie gastronomii. Konkurs WIKTORIA – promocja etyki i rzetelnego wykonywania działalności gospodarczej.

– Już od ponad dwudziestu dwóch lat nagradzamy najlepsze polskie przedsiębiorstwa i jako przewodniczący Kapituły Konkursu jestem dumny z polskich przedsiębiorców, z podejmowanych przez nich inicjatyw i rozwijania swoich firm na zasadach etycznej konkurencji. Nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania – prowadzenia przedsiębiorstwa w rzetelny sposób oraz zgodnie z zasadami etyki. To właśnie ci przedsiębiorcy są przyszłością naszej rodzimej gospodarki, nagroda jest również czynnikiem mobilizującym do uzyskania jeszcze większych efektów  w swoich firmach  podkreśla Waldemar Piórek, pomysłodawca konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Fundacji WARTO IM POMÓC.

Tegoroczny konkurs odbywa się w niezmienionej formule. Do ponad 500 firm Organizator wysłał Nominację z zaproszeniem do udziału w Konkursie. Przedsiębiorstwa, które chciałyby się znaleźć w gronie najlepszych firm, mają czas na potwierdzenie przyjęcia Nominacji i przesłanie Zgłoszenia do 30 lipca 2019 roku. Statuetki będą przyznane są w 15. kategoriach. Nagrody WIKTORII zostaną wręczone podczas Wielkiej Gali, która będzie miała miejsce w dniu 26 października 2019 roku w Warszawie, w Airport Hotel Okęcie.

Prawo do nominacji firm posiada organizator konkursu, samorząd terytorialny, samorząd gospodarczy oraz Ambasadorowie Marki. Przedsiębiorstwa mogą się również zgłaszać bezpośrednio poprzez formularz na stronie konkursowej www.nagrodawiktoria.pl  i po pozytywnej weryfikacji uzyskać nominację od organizatora oraz komplet materiałów potrzebnych do uczestnictwa. Kolejny etap konkursu polega na wypełnieniu według wytycznych Zeszytu Konkursowego i przesłaniu go na adres Kapituły.

Oceny podmiotów gospodarczych walczących o godło promocyjne WIKTORIĘ dokonuje Kapituła Konkursu składająca się z osób o powszechnie znanym autorytecie.

Kapituła Konkursu

Przewodniczący Kapituły Konkursu Waldemar Piórek – Prezes Zarządu Fundacji WIP Warto Im Pomóc, Sekretarz Kapituły Barbara Jończyk – Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, członkowie: prof. Elżbieta Mączyńska – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Katarzyna Ziółkowska Prezes KDIT BIG S.A., dr Dariusz Tarczyński – psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości, Peter Grudniak – Prezes Zarządu Ergo Pro w Polsce,  dr hab. Leszek Mellibruda – psycholog biznesu, Włodzimierz Olewnik – przedsiębiorca, właściciel firmy OLEWNIK.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Spółdzielnia Pracy ,,Muszynianka”, OKNOPLAST, DRUTEX, RMF FM, Radio ZET, Radio Kolor, Polsat CAFE, ERGO, Europejskie Centrum Gospodarcze, NATALIA GOLD, ECO MILAN, KGH Polska, MARMA POLSKIE FOLIE, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Spółdzielnia Mleczarska w Kole, Zakłady Mięsne Zakrzewscy, Grupa DELUXE, MOLLON COSMETICS, Hotel SIXTSIX, Restauracja NOBU, DRUTEX, INTER CARS, SITA, Korporacja RADEX, OMNICOM, SOLPHARM, J.W. Construction, CERAD, ITAKA, IMPEL S.A., Termy Szaflary, POL-FOODS, BUDIMEX, PHILIPIAK, Polisa-ŻYCIE, LECHPOL oraz wiele innych. Od wielu lat starania nagradzanych przedsiębiorców doceniają liczne instytucje rządowe i samorządowe: Ministerstwo Rozwoju, Wojewodowie i Marszałkowie Województw oraz Związek Powiatów Polskich.

W konkursie WIKTORIA  – Znak Jakości Przedsiębiorców nominowane są firmy w 15 kategoriach:

 1. Budownictwo, Usługi Developerskie i Zarządzanie Nieruchomościami
 2. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
 3. Energetyka, Elektrotechnika
 4. Handel i Dystrybucja
 5. Medycyna, Zdrowie i Uroda
 6. Ochrona Środowiska
 7. Przemysł Lekki
 8. Przemysł Ciężki
 9. Rolnictwo i Produkcja Spożywcza
 10. Transport, Motoryzacja, Spedycja i Logistyka
 11. Telekomunikacja, Informatyka i Elektronika
 12. Turystyka, Hotelarstwo, Gastronomia
 13. Usługi dla Firm i Ludności
 14. Bankowość i Usługi Finansowe
 15. Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo Rozwojowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.