Nowi dyrektorzy gdańskich hoteli Chopin Airport Development

0
977
Kamil Lipski, dotychczasowy dyrektor trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Airport awansował na stanowisko General Managera Golden Tulip Gdańsk Residence. Dyrektorem gdańskiego Hiltona został natomiast Michał Całka.

„Zgodnie z polityką naszej firmy stawiamy na naszych doświadczonych dyrektorów, dając im możliwość ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji. Kamil Lipski sprawdził się jako dyrektor gdańskiego hotelu Hampton by Hilton. Jestem przekonany, że wykorzysta swoje wieloletnie doświadczenie w hotelarstwie zarządzając obiektem Golden Tulip w Gdańsku. Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączył również kolejny wysokiej klasy fachowiec na rynku hotelowym – Michał Całka, który pokieruje hotelem Hampton by Hilton w Gdańsku. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie naszych generalnych menadżerów przyczynią się do dalszego, dynamicznego rozwoju gdańskich obiektów, zgodnie z najwyższymi standardami, które obowiązują w naszej spółce” – powiedział Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development.

Golden Tulip Gdańsk Residence posiada 195 pokoi i apartamentów rozmieszczonych w kilkunastu kameralnych budynkach. W kompleksie znajdują się cztery nowoczesne sale konferencyjne, restauracja oraz kameralne centrum Wellness & Spa z basenem, brodzikiem dla dzieci, sauną suchą i parową, jacuzzi oraz dwoma gabinetami odnowy biologicznej.

Kamil Lipski przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego Golden Tulip w Gdańsku zarządzał hotelem Hampton by Hilton Gdańsk Airport (od marca 2018 roku – przyp. red.). Wcześniej był dyrektorem sprzedaży w hotelu Sopot Marriott Resort&Spa (funkcjonującym pod nazwą Mera Spa Hotel). Jest laureatem tytułu „Dyrektor sprzedaży i marketingu 2015” w konkursie „Hotelarz Roku” oraz trenerem w Akademii Hotelarza. W branży hotelarskiej pracuje od ponad dziesięciu lat, a swoją karierę zaczynał jako regionalny kierownik sprzedaży w Grupie Accor.

Trzygwiazdkowy hotel Hampton by Hilton zlokalizowany jest z kolei w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy. Położenie hotelu gwarantuje łatwy dojazd do centrum Gdańska, jak również pozostałych miast aglomeracji trójmiejskiej – Gdyni i Sopotu. Czterokondygnacyjny budynek oferuje gościom 116 pokoi.

Michał Całka, który od stycznia br. objął stanowisko dyrektora generalnego Hampton by Hilton Gdańsk Airport, z hotelarstwem związany jest od 16 lat. Początki swojej kariery w tej branży rozpoczął w sieci Accor, gdzie pracował w hotelach Mercure, Ibis oraz Etap w Warszawie. Od maja 2014 do czerwca 2015 był pierwszym dyrektorem generalnym hotelu Hilton Garden Inn przy lotnisku Balice w Krakowie. W latach 2015-2016 zarządzał butikowym hotelem Bellotto w Warszawie, zaś w 2017 otworzył hotel Ibis Style Ułan Bator w odległej Mongolii, sprawując tam funkcję dyrektora generalnego. Od września 2017 do grudnia 2018 roku był dyrektorem generalnym w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.