Jak skutecznie dezynfekować publiczną toaletę?

0
1203
Miejsca użytku publicznego, takie jak hotele, pensjonaty, czy domy opieki społecznej, wymagają skutecznej dezynfekcji ze względu na ogromną ilość rozprzestrzeniających się bakterii. Dobra placówka to taka, w której zdrowie i bezpieczeństwo gościa lub pacjenta są dla właścicieli priorytetowe. Wyposażenie ośrodka powinno zatem spełniać najwyższe standardy, tak aby osobom w nim przebywającym niczego nie brakowało.

Z ubikacji w miejscach użytku publicznego korzysta bardzo wielu ludzi. A każdy człowiek jest nosicielem wielu patogenów. Dotyka kranów, klamek, umywalek i innych przedmiotów, przez co zwiększa się ryzyko przenoszenia bakterii na inne osoby. Często bywa i tak, że po skorzystaniu z toalety niektórzy zapominają lub wcale nie myją rąk. W domach opieki zamieszkują przede wszystkim osoby w wieku podeszłym, często z licznymi i poważnymi chorobami, w związku z czym nieświadomie nie przestrzegają podstawowych zasad higieny. Jeśli zatem w zanieczyszczonej ubikacji będą groźne zarazki, szybko może dojść do zakażenia.Jakie środki chemiczne odkażą publiczną toaletę?

Sprzątając publiczną toaletę zwykle trzeba wyczyścić mocne zabrudzenia, np. osad kamienny, rozlane mydło i inne substancje płynne, które szybko zasychają. Użycie zbyt słabych środków spowoduje, że będziemy trzeć zabrudzoną powierzchnię i niszczyć jej strukturę. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się Domestos Professional Pine Fresh. Produkt przeznaczony jest do odkażania urządzeń i powierzchni w pomieszczeniach sanitarnych. Dzięki bakteriobójczym składnikom trwale usuwa wszelkie wirusy i grzyby. A co o tym środku czyszczącym sądzi pani Joanna, która pracuje w podwarszawskim Domu Opieki?

„Produkt ten rzeczywiście bardzo dobrze wyczyścił kran, prysznic i muszlę toaletową. Niestety w miejscach takich jak domy opieki czy inne publiczne placówki zabrudzenia są bardzo silne i trzeba naprawdę się napracować, żeby dokładnie wszystko wyczyścić i odkazić. Na szczęście na rynku jest tak dobry i skuteczny środek Domestos Professional Pine Fresh.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.