Jak skutecznie dezynfekować publiczną toaletę?

0
2151
Miejsca użytku publicznego, takie jak hotele, pensjonaty, czy domy opieki społecznej, wymagają skutecznej dezynfekcji ze względu na ogromną ilość rozprzestrzeniających się bakterii. Dobra placówka to taka, w której zdrowie i bezpieczeństwo gościa lub pacjenta są dla właścicieli priorytetowe. Wyposażenie ośrodka powinno zatem spełniać najwyższe standardy, tak aby osobom w nim przebywającym niczego nie brakowało.

Z ubikacji w miejscach użytku publicznego korzysta bardzo wielu ludzi. A każdy człowiek jest nosicielem wielu patogenów. Dotyka kranów, klamek, umywalek i innych przedmiotów, przez co zwiększa się ryzyko przenoszenia bakterii na inne osoby. Często bywa i tak, że po skorzystaniu z toalety niektórzy zapominają lub wcale nie myją rąk. W domach opieki zamieszkują przede wszystkim osoby w wieku podeszłym, często z licznymi i poważnymi chorobami, w związku z czym nieświadomie nie przestrzegają podstawowych zasad higieny. Jeśli zatem w zanieczyszczonej ubikacji będą groźne zarazki, szybko może dojść do zakażenia.Jakie środki chemiczne odkażą publiczną toaletę?

Sprzątając publiczną toaletę zwykle trzeba wyczyścić mocne zabrudzenia, np. osad kamienny, rozlane mydło i inne substancje płynne, które szybko zasychają. Użycie zbyt słabych środków spowoduje, że będziemy trzeć zabrudzoną powierzchnię i niszczyć jej strukturę. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się Domestos Professional Pine Fresh. Produkt przeznaczony jest do odkażania urządzeń i powierzchni w pomieszczeniach sanitarnych. Dzięki bakteriobójczym składnikom trwale usuwa wszelkie wirusy i grzyby. A co o tym środku czyszczącym sądzi pani Joanna, która pracuje w podwarszawskim Domu Opieki?

„Produkt ten rzeczywiście bardzo dobrze wyczyścił kran, prysznic i muszlę toaletową. Niestety w miejscach takich jak domy opieki czy inne publiczne placówki zabrudzenia są bardzo silne i trzeba naprawdę się napracować, żeby dokładnie wszystko wyczyścić i odkazić. Na szczęście na rynku jest tak dobry i skuteczny środek Domestos Professional Pine Fresh.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.