EuroSkills 2023: Dawid Miotk powalczy o tytuł mistrza kategorii „obsługa gości hotelowych”

0
1241
Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

W Gdańsku, od 5 do 9 września, odbędzie się EuroSkills 2023 – najważniejsze w Europie zawody umiejętności branżowych. W kategorii „obsługa gości hotelowych” barw Polski bronić będzie Dawid Miotk z Żukowa.

Miotk, który jest Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej z 2021 roku oraz uczestnikiem Mistrzostw Świata WorldSkills 2022 Special Edition w Szwajcarii, będzie jednym z 41 polskich zawodników w konkursie. Wspierani przez 36 ekspertów, będą rywalizować w 43 dyscyplinach, począwszy od gastronomii, a na obsłudze sieci komputerowych kończąc.

Dawid Miotk, absolwent Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni, podkreślił swoje zaangażowanie w zawody, mówiąc: „Na mistrzostwach chcę po prostu pokazać się z jak najlepszej strony!”

EuroSkills 2023 to nie tylko konkurs. To również okazja do promowania kształcenia branżowego w Polsce, które odpowiada na potrzeby współczesnego rynku pracy. Wydarzenie to jest częścią obchodów Europejskiego Roku Umiejętności, inicjatywy mającej na celu dostosowanie systemu edukacji do wymagań rynku pracy.

Dla zainteresowanych, zawody odbędą się w centrum kongresowym Amber Expo i stadionie Polsat Plus Aren Gdańsk. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na stronie: https://start.frse.org.pl/rejestracja-widz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.