Nowi Ambasadorowie Kongresów Polskich zostali nagrodzeni w Poznaniu

0
1013
W tym roku grono Ambasadorów Kongresów Polskich poszerzyło się o kolejnych szesnaście osób. Oficjalna uroczystość odbyła się 27 września, tym razem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Sali Ziemi. Dopełnieniem czwartkowego wydarzenia była konferencja Poznań Meetings Challenge.

Na tegorocznej gali po raz pierwszy wyróżniono także Mecenasów Kongresów Polskich. Dzięki działaniom Polskiej Organizacji Turystycznej(POT) / Poland Convention Bureau oraz Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce realizowany jest Program Ambasadorów Kongresów Polskich, którego myśl przewodnią stanowi ukazanie naszego kraju jako znakomitego miejsca do organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji.

„POT bardzo intensywnie wspiera przemysł spotkań poprzez działania Poland Convention Bureau i współpracę z organizacjami branżowymi. Jedną z takich inicjatyw jest Program Ambasadorów Kongresów Polskich, który z roku na rok coraz bardziej się rozwija z korzyścią dla polskiej branży turystycznej” – powiedziała Agnieszka Jędrzejczyk, wiceprezes POT.

W tym roku zaprezentowano 16 nowych Ambasadorów. Podczas 18. gali po raz pierwszy wyróżniono natomiast Mecenasów Kongresów Polskich, co jest następstwem wprowadzonych zmian. Dzięki temu możliwe jest uhonorowanie sponsorów wspierających organizowane wydarzenia i spotkania. We czwartek nagrody w tej kategorii otrzymały Grupa ADAMED, Fortum Power and Heat Polska oraz Concept Music Art. ICP Group została natomiast laureatem konkursu na największy kongres międzynarodowy – za organizację Targów Muzyki Świata WOMEX w Katowicach, które odbyły się w ubiegłym roku.

Źródło: Poland Convention Bureau POT

Wydarzeniem poprzedzającym wieczorną Galę Ambasadorów była konferencja Poznań Meetings Challenge, której organizatorem jest SKKP. Poruszane zagadnienia dotyczyły głównie współpracy organizatorów spotkań ze sponsorami i partnerami oraz wyzwań, jakie czekają w najbliższym czasie polską i poznańską branżę MICE. Paneliści poruszyli również wątek funkcji, jaką w promocji miasta spełnia duży obiekt targowo-kongresowy.

Ambasadorowie Kongresów Polskich 2018:

Izabela Albrycht, Instytut Kościuszki, Instytut Integracji Europejskiej

prof. dr hab. Małgorzata Filip, Instytut Farmakologii, Polska Akademia Nauk

prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gąsior, Katedra i Klinika Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, II Oddział Kardiologii, Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach

prof. dr hab. n. med. Alicja Hubalewska-Dydejczyk, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum

prof. dr hab. n. med. Sergiusz Jóźwiak, Klinika Neurologii Dziecięcej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

dr hab. Michał Lenartowicz, Akademia Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie

prof. dr hab. Krzysztof Makowski, Wydział Historyczny, Instytut Historii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

prof. dr hab. n. med. Dariusz Matosiuk, rektor ds. Nauki, Katedra i Zakład Syntezy i Technologii Chemicznej Środków Leczniczych, Uniwersytet Medyczny w Lublinie

dr hab. Jacek Misiurewicz, Instytut Systemów Elektronicznych, Politechnika Warszawska

prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie

prof. dr hab. n. med. Monika Rudzińska, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

prof. dr hab. Kinga Suwińska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

prof. dr hab. n. med. Piotr Szopiński, Klinika Chirurgii Naczyniowej Instytut Hematologii i Transfuzjologii

prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Politechnika Wrocławska

dr hab. inż. Robert Wrembel, Wydział Informatyki, Instytut Informatyki, Politechnika Poznańska

Tomasz Zjawiony, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach


Mecenasi Kongresów Polskich 2018:

Grupa ADAMED – za wsparcie kongresu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz działania edukacyjne prowadzone w ramach partnerstwa z PTCHN.

Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. – za wsparcie Kongresu Open Eyes Economy Summit.

Concept Music Art Sp. z o.o. (specjalne wyróżnienie Mecenasa Gali Ambasadorów Kongresów Polskich 2017) – za zapewnienie wsparcia technologicznego i logistycznego dla zeszłorocznej oraz stworzenie całościowej koncepcji oprawy multimedialnej nawiązującej do twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.