Zwolnienie z podatku od umorzonej subwencji PFR

0
2342

Przedsiębiorcy, którzy spełniają odpowiednie kryteria, są zwalniani ze zwrotu subwencji otrzymanej w ramach tarczy PFR 1.0. Dziś przepisy mówią, że od umorzonej kwoty przedsiębiorca będzie musiał zapłacić podatek dochodowy. Rząd pracuje nad wprowadzeniem regulacji pozwalających na zwolnienie z tego podatku. Czy uda się to zrealizować?

Podatek od umorzonej kwoty subwencji wielu przedsiębiorców będzie musiało zapłacić w czerwcu, zatem czasu na wprowadzenie odpowiednich przepisów pozwalających na zwolnienie podatkowe przez rząd jest bardzo niewiele. Podatek w czerwcu, ponieważ wielu przedsiębiorcom w maju minął rok od udzielenie subwencji i nastąpiło stosowne umorzenie, a więc powstał obowiązek podatkowy, który trzeba zrealizować właśnie w czerwcu.

W kwietniu br. rząd przyjął Aktualizację Programu Konwergencji, w którym poinformowano, że pobór podatku od umorzonej subwencji PFR 1.0 nie będzie realizowany. Niestety dziś nie ma jeszcze konkretnych rozwiązań w tym zakresie, a więc przedsiębiorcy jak na razie muszą zakładać, że podatek będzie musiał być zapłacony.

O Aktualizacji Programu Konwergencji pisaliśmy w artykule PFR 1.0 po umorzeniu zwolniony z podatku!

Rząd ma kilka sposobów by wprowadzić odpowiednie zmiany prawne. Może to zrobić poprzez zmianę ustawy, gdzie wskaże, że przychód wynikający z umorzenia subwencji PFR 1.0 nie będzie podlegał opodatkowaniu. Doradcy podatkowi wskazują, że można to zrobić również poprzez przygotowanie innych przepisów. W każdym bądź razie dla przedsiębiorców najważniejszy jest efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.