Zwolnienie z podatku od umorzonej subwencji PFR

0
1760

Przedsiębiorcy, którzy spełniają odpowiednie kryteria, są zwalniani ze zwrotu subwencji otrzymanej w ramach tarczy PFR 1.0. Dziś przepisy mówią, że od umorzonej kwoty przedsiębiorca będzie musiał zapłacić podatek dochodowy. Rząd pracuje nad wprowadzeniem regulacji pozwalających na zwolnienie z tego podatku. Czy uda się to zrealizować?

Podatek od umorzonej kwoty subwencji wielu przedsiębiorców będzie musiało zapłacić w czerwcu, zatem czasu na wprowadzenie odpowiednich przepisów pozwalających na zwolnienie podatkowe przez rząd jest bardzo niewiele. Podatek w czerwcu, ponieważ wielu przedsiębiorcom w maju minął rok od udzielenie subwencji i nastąpiło stosowne umorzenie, a więc powstał obowiązek podatkowy, który trzeba zrealizować właśnie w czerwcu.

W kwietniu br. rząd przyjął Aktualizację Programu Konwergencji, w którym poinformowano, że pobór podatku od umorzonej subwencji PFR 1.0 nie będzie realizowany. Niestety dziś nie ma jeszcze konkretnych rozwiązań w tym zakresie, a więc przedsiębiorcy jak na razie muszą zakładać, że podatek będzie musiał być zapłacony.

Reklama

O Aktualizacji Programu Konwergencji pisaliśmy w artykule PFR 1.0 po umorzeniu zwolniony z podatku!

Rząd ma kilka sposobów by wprowadzić odpowiednie zmiany prawne. Może to zrobić poprzez zmianę ustawy, gdzie wskaże, że przychód wynikający z umorzenia subwencji PFR 1.0 nie będzie podlegał opodatkowaniu. Doradcy podatkowi wskazują, że można to zrobić również poprzez przygotowanie innych przepisów. W każdym bądź razie dla przedsiębiorców najważniejszy jest efekt końcowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.