Polacy wśród najlepszych browarów świata

0
897

Rzemieślniczy Browar PINTA zajął 30. miejsce w rankingu najlepszych browarów świata w 2020 roku, według użytkowników jednego z największych na świecie portali dla miłośników piwa RateBeer.com. W porównaniu z zeszłym rokiem PINTA awansowała o 16 miejsc, zachowując pozycję najwyżej ocenianego browaru z Polski i awansując na 6. miejsce w Europie.

Jest to najlepszy wynik pionierów polskiego kraftu w historii tego rankingu. Po raz pierwszy do setki najlepszych browarów świata trafiły aż 3 browary z Polski. Oprócz PINTY w rankingu na 63. miejscu znalazł się Browar Trzech Kupli, a na 90. Browar Widawa. Ranking dominują browary z USA, których w sumie jest 63 (Amerykanie tworzą całą pierwszą siódemkę). Oprócz nich jest: 9 browarów z Anglii, 8 z Belgii, 5 z Kanady, 3 z Danii, 2 ze Szkocji, 2 z Holandii, i po jednym z Niemiec, Nowej Zelandii, Estonii, Norwegii i Szwecji. Pełne wyniki rankingu można znaleźć na stronie https://www.ratebeer.com/ratebeerbest/2020/best-brewers-top-100.

– W Stanach Zjednoczonych piwna rewolucja trwa na całego już co najmniej 40 lat, a nasza kończy w tym roku dopiero 10 lat. Dlatego możemy się cieszyć, że tak szybko piwowarzy z Polski tworzą grono mniej niż jednego procenta najlepszych piwowarów świata – mówi Ziemowit Fałat, współzałożyciel i główny piwowar Browaru PINTA.

Po raz pierwszy PINTA zdobyła nagrodę RateBeer Best w 2015 roku za swój flagowy porter „Imperator Bałtycki”. W zeszłym roku zajęła 46 miejsce w gronie najwyżej ocenianych browarów świata.

Nagrody RateBeer Best są przyznawane od 2001 roku. Tegoroczne podsumowanie zostało przygotowane w oparciu o recenzje ponad 715 tys. piw z ponad 35  tys. browarów z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.