Nowe rozporządzenie

0
628

Wczoraj opublikowano nowe rozporządzenie wprowadzające kolejne zmiany, w tym wyjątki osób, które mogą nocować hotelach i obiektach noclegowych. Zobacz treść dokumentu.

Dopiero co ogłoszono przedłużenie obostrzeń i opublikowano rozporządzenie, a już mamy nowy dokument wprowadzający zmiany. Na samym końcu ale jedną z istotnych zmian może być zapis: „W sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się szczepienie osób innych niż określone w ust. 1, które ukończyły 18 lat.”. To zmiana dopiero co zapowiadana przez rząd, a już wprowadzona.

Jednocześnie rozszerza się listę osób uprawnionych do korzystania z usług hotelowych. Ta bardzo długa lista sięga już 53 wyjątki, oto nowe:

„50) dla inspektorów dozoru jądrowego, w związku z wykonywaniem przez nich zadań służbowych;
51) dla osób uczestniczących w szkoleniach wymaganych do uzyskania uprawnień inspektora ochrony radiologicznej lub uprawnień do zajmowania stanowiska mającego istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej;
52) dla zdających oraz osób uczestniczących w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu na inspektora ochrony radiologicznej lub na stanowisko mające istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej;
53) dla zdających oraz osób uczestniczących w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu czeladniczego lub egzaminu mistrzowskiego.”

Pełną treść rozporządzenia znajdziecie poniżej.

D2021000072901

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj