Nowe rozporządzenie

0
1167

Wczoraj opublikowano nowe rozporządzenie wprowadzające kolejne zmiany, w tym wyjątki osób, które mogą nocować hotelach i obiektach noclegowych. Zobacz treść dokumentu.

Dopiero co ogłoszono przedłużenie obostrzeń i opublikowano rozporządzenie, a już mamy nowy dokument wprowadzający zmiany. Na samym końcu ale jedną z istotnych zmian może być zapis: „W sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się szczepienie osób innych niż określone w ust. 1, które ukończyły 18 lat.”. To zmiana dopiero co zapowiadana przez rząd, a już wprowadzona.

Jednocześnie rozszerza się listę osób uprawnionych do korzystania z usług hotelowych. Ta bardzo długa lista sięga już 53 wyjątki, oto nowe:

„50) dla inspektorów dozoru jądrowego, w związku z wykonywaniem przez nich zadań służbowych;
51) dla osób uczestniczących w szkoleniach wymaganych do uzyskania uprawnień inspektora ochrony radiologicznej lub uprawnień do zajmowania stanowiska mającego istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej;
52) dla zdających oraz osób uczestniczących w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu na inspektora ochrony radiologicznej lub na stanowisko mające istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej;
53) dla zdających oraz osób uczestniczących w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminu czeladniczego lub egzaminu mistrzowskiego.”

Pełną treść rozporządzenia znajdziecie poniżej.

D2021000072901

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.