Wyniki finansowe Accor za trzeci kwartał 2022

0
987
Fot.: Materiału prasowe Accor

Accor zamyka trzeci kwartał 2022 z przychodem rzędu 1,15 mld euro. To wynik o ponad 83% większy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a zarazem o 9% lepszy względem 2019 roku. Jak podkreśla Sébastien Bazin, Chairman and CEO Accor, dynamika biznesu nie zwolniła w tym kwartale, a przychody grupy znacznie przekroczyły poziomy sprzed pandemii.

Opublikowane przez Accor wyniki finansowe potwierdzają gwałtowną poprawę wyników działań operacyjnych obserwowaną od początku 2022 roku. W trakcie trzeciego kwartału bieżącego roku grupa otworzyła w sumie 93 hotele z ponad 15 tys. pokoi dla gości, co przekłada się na wzrost netto 2,4% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a zarazem znaczący wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem bieżącego roku.

W trzecim kwartale br. grupa Accor uzyskała przychód rzędu 1,15 mld euro. To ponad o 83% więcej niż w trzecim kwartale zeszłego roku i aż o 9% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Grupa prognozuje zamknąć 2022 rok ze wzrostem netto sieci blisko 3,5%.

Duży popyt ze strony krajowych i międzynarodowych turystów podróżujących w celach wypoczynkowych w okresie letnim napędził pozytywne wyniki. Dodatkowo początek jesieni przyniósł wzrost popytu ze strony gości biznesowych podróżujących w celach służbowych na konferencje, eventy branżowe i targi.

Trzeci kwartał bieżącego roku utrzymał wzrostową dynamikę działalności biznesowej całej grupy, z przychodami znacznie przekraczającymi poziomy z 2019 roku – mówi Sébastien Bazin, Chairman and Chief Executive Officer of Accor. – Z wyjątkiem regionu Azji i Pacyfiku, który jeszcze się odbudowuje, wszystkie obszary odnotowały wzrost w porównaniu z 2019 r. Dobre wyniki, w połączeniu ze ścisłą dyscypliną operacyjną i finansową, pozwalają nam wnioskować, że jesteśmy w stanie osiągnąć górną granicę naszego całorocznego przedziału prognoz EBITDA, który powinien wynieść od 610 mln euro do 640 mln euro.

Hotele i pokoje
Pod koniec września 2022 roku portfolio grupy Accor tworzy w sumie 789 152 pokoi hotelowych w 5 357 obiektach na całym świecie. Bieżący pipeline sieci zakłada otwarcie 212 tys. pokoi w ponad 1,2 tys. hoteli. Prognozy na ostatni kwartał są bardzo obiecujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.