Można wydłużyć termin instalacji nowych kas. Na jakich zasadach? Nie wiadomo

0
634

Resort finansów poinformował, że termin obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych dla przedsiębiorców, którzy nie dadzą rady go dopełnić, zostanie wydłużony. To bardzo dobra informacja. Niepokoi jednak, że to wiadomość przekazana w mediach społecznościowych i brak konkretnych informacji. 

Nie wiadomo jakie są kryteria i zasady odroczenia montażu kasy online, bo same Urzędy Skarbowe nie dostały żadnego rozporządzenia w tej sprawie. Jak się okazało po kilku telefonach do Urzędów Skarbowych jest to indywidualna decyzja Naczelnika urzędu. Nie wiadomo też ile to potrwa – termin ogłoszenia na Twitterze takiej informacji nie rokuje zbyt dobrze – do końca roku pozostało zaledwie kilka dni, z czego wiele z nich jest wolnych od pracy. To nie koniec pytań – nie wiadomo czy jeśli odroczenie zostanie rozpatrzone w styczniu to oznacza brak możliwości skorzystania z możliwości odliczenia ulgi 700 złotych za montaż.

W całej tej sytuacji trudno stwierdzić czy ta informacja to powód do radości. Znów pozostaje niesmak. Teoretycznie miało wyjść dobrze. Wyszło jak zawsze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.