Louvre Hotels otworzy nowy obiekt na Górnym Śląsku

0
1109
Lokalna spółka Silport wybuduje w Katowicach kompleks hotelowy wyposażony w 204 pokoje, sky bar oraz oddzielne piętro dla najbardziej wymagających gości.

Począwszy od 2021 roku hotelem zarządzać będzie francuska sieć Louvre Hotels, która w Polsce jest znana z takich marek, jak Campanille, Golden Tulip, czy Première Classe. Kompleks w Katowicach utworzą marki Kyriad i Première Classe.

„Interesujemy się dużymi miastami w Polsce. Katowice doskonale wpisują się w obecne plany rozwojowe Grupy Louvre Hotels. Sieć istnieje na rynku europejskim od ponad 40 lat, ma duże doświadczenie w zarządzaniu obiektami. Jesteśmy obecnie drugą pod względem wielkości siecią hotelową w Europie, a patrząc globalnie mamy zamiar być siecią największą, także dzięki inwestycjom lokalnym. Do końca 2021 roku chcemy dwukrotnie zwiększyć liczbę obiektów w Polsce” – zdradził Adam Konieczny, Dyrektor Rozwoju Sieci Louvre Hotels.

Prace nad koncepcją inwestycji przy ulicy Ceglanej 67 trwały od 2016 roku. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku, a otwarcie planowane jest na 2021 r.

„Chciałbym w sposób szczególny podziękować za zaangażowanie wszystkim, którzy pracowali przy projekcie i ukształtowali jego koncepcję. Dzięki temu możemy rozpocząć kolejny etap inwestycji” – powiedział Mariusz Saratowicz, Prezes Silport Sp. z o. o.

Kompleks będzie znajdował się w dogodnej lokalizacji, zaledwie 5 minut tramwajem od centrum miasta. Najbliższą okolicę obiektu stanowić będą Katowicki Park Leśny, Park Kościuszki oraz staw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.