Biura podróży oblegane u progu września – nowy raport PZOT

0
181
Koniec i początek wakacji wiążą się zwykle z niższymi cenami wycieczek. Tegoroczne oferty last minute spowodowały, że biura podróży podczas pierwszego tygodnia września spotkały się z wyjątkowym zainteresowaniem ze strony klientów.

„Klienci biur podróży nie zamykają jeszcze sezonu Lato 2018” – skomentował ten wynik prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek. W porównaniu z premierowym tygodniem września ubiegłego roku sprzedaż wycieczek wzrosła o 35,7%. W analizowanym okresie (36. tydzień roku) klienci decydowali się w głównej mierze na transport lotniczy, który stanowił 95,8% wszystkich wyborów.

Jeśli chodzi o kierunki, w które udają się Polacy, w porównaniu do zeszłego tygodnia jedyną zmianą jest spadek Włoch o jedną pozycję na korzyść Egiptu. Topową destynacją cały czas pozostaje Grecja, ale to turecka Antalya zajmuje pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych kurortów.

Reklama

PZOT podaje, że w zeszłym roku sprzedaż wycieczek w okresie września i października stanowiła 4%. Jak będzie ona wyglądała w 2018, dowiemy się dopiero z przyszłorocznych raportów, niemniej jednak sprzedaż od maja do sierpnia przekracza zeszłoroczną od 16 do nawet 53%.

Opracowany przez Polski Związek Organizatorów Turystyki raport powstał na podstawie informacji zaczerpniętych z systemu rezerwacyjnego MerlinX.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.