Biura podróży oblegane u progu września – nowy raport PZOT

0
928
Koniec i początek wakacji wiążą się zwykle z niższymi cenami wycieczek. Tegoroczne oferty last minute spowodowały, że biura podróży podczas pierwszego tygodnia września spotkały się z wyjątkowym zainteresowaniem ze strony klientów.

„Klienci biur podróży nie zamykają jeszcze sezonu Lato 2018” – skomentował ten wynik prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek. W porównaniu z premierowym tygodniem września ubiegłego roku sprzedaż wycieczek wzrosła o 35,7%. W analizowanym okresie (36. tydzień roku) klienci decydowali się w głównej mierze na transport lotniczy, który stanowił 95,8% wszystkich wyborów.

Jeśli chodzi o kierunki, w które udają się Polacy, w porównaniu do zeszłego tygodnia jedyną zmianą jest spadek Włoch o jedną pozycję na korzyść Egiptu. Topową destynacją cały czas pozostaje Grecja, ale to turecka Antalya zajmuje pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych kurortów.

PZOT podaje, że w zeszłym roku sprzedaż wycieczek w okresie września i października stanowiła 4%. Jak będzie ona wyglądała w 2018, dowiemy się dopiero z przyszłorocznych raportów, niemniej jednak sprzedaż od maja do sierpnia przekracza zeszłoroczną od 16 do nawet 53%.

Opracowany przez Polski Związek Organizatorów Turystyki raport powstał na podstawie informacji zaczerpniętych z systemu rezerwacyjnego MerlinX.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.