Dziś konferencja prasowa i informacja nt obostrzeń

0
1039

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w środę przed długim weekendem odbędzie się kolejna konferencja prasowa i zostaną ogłoszone dalsze zmiany na temat obowiązujących obostrzeń.

Przypomnijmy, że wczoraj ogłoszono iż Polska od 1 czerwca dołącza do krajów, które będą wydawały i respektowały tzw. paszport covidowy, a fachowo rzecz ujmując dołączamy do systemu certyfikatów covidowych. To oznacza, że osoby zaszczepione lub te, które zrobiły test i otrzymały wynik negatywny, otrzymają takie potwierdzenie w formie kodu QR, który będzie potwierdzeniem, że mogą np. swobodnie przekraczać granice państw, które biorą udział w tym projekcie i akceptują certyfikat. Dziś to osiem europejskich krajów.

Jeśli chodzi o dalsze luzowanie obowiązujących obostrzeń, to najnowsze informacje mają obowiązywać do 26 czerwca, czyli do rozpoczęcia wakacji. Minister zdrowia zdradził, że zmiany będą kosmetyczne. Jeśli jutro nie zostaną zdjęte np. ograniczenia dotyczące obłożenia w hotelach, to wakacyjny sezon w rejonach resortowych będzie należał do bardzo trudnych. Z jednej strony nie będzie brakowało chętnych by się wybrać na wakacje, ale ceny poszybują jeszcze bardziej w górę, ze względu na niską podaż dostępnych miejsc.

Taka sytuacja może zachęcać Polaków, aby pomysłu na wakacje szukali za granicą, a to oznacza, że z Polskiego rynku turystycznego odpłynie dużo pieniędzy do innych krajów. Chorwacja już zapowiada, że w tym roku spodziewa się rekordowej liczby turystów z Polski. Spodziewają się ich ponad milion. Obserwując „chorwackie” profile na FB, już można zaobserwować wzmożony ruch i zainteresowanie Polaków tym właśnie kierunkiem.

Wg naszych informacji niestety hotelarze nie usłyszą dziś dobrych informacji i będą musieli się jeszcze uzbroić w cierpliwość jeśli chodzi o możliwość otwarcia ich biznesów na 100%. Mimo wszystko liczymy na to, że podczas dzisiejszej konferencji miło się rozczarujemy, a minister Niedzielski nas zaskoczy pozytywnymi informacjami. Byłaby to bardzo dobra wiadomość dla branży przed długi weekendem – pierwszym od dawna, który pozwoli części hoteli przez chwilę wypracować „normalne” przychody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.