Lotnisko we Wrocławiu z rekordową ilością obsłużonych pasażerów

0
121
W poprzednim miesiącu lotniska w Polsce odnotowały dużą rotację pasażerów, jednym z nich jest lotnisko we Wrocławiu. Z usług wrocławskiego portu lotniczego skorzystało blisko 375 tys. osób., dając przy tym wynik o 18,8 % większy niż w ubiegłym roku.

Wrocławskie lotnisko od czerwca notuje wysokie wzrosty, a w lipcu padły kolejne rekordy. Tanie linie lotnicze zrealizowały ponad 200 010 lotów, co daje wzrost aż o 27,4 %. Z połączeń czarterowych skorzystało blisko 107 tys. pasażerów, co stanowiło aż o 55,2 % więcej niż w lipcu w 2018 roku. Narzekać nie mogą również przewoźnicy sieciowi, u których zanotowano wzrost o 16,6 %.

Samoloty w poprzednim miesiącu latały wypełnione po brzegi w różne kierunki świata. Do miejsc takich jak Teneryfa, Barcelona, Cork, Dublin, Bristol czy Edynburg średnie wypełnienie wynosiło 95-96%. Natomiast do Shannon, Malagi, Madrytu, Mediolanu, Malty czy na Kretę samoloty były pełne w 93-94%. Warto zaznaczyć, że Wrocław jest jednym z największych portów przesiadkowych w Europie, z którego korzystają grupy turystyczne oraz biznesowe.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!