Lotnisko we Wrocławiu z rekordową ilością obsłużonych pasażerów

0
1228
W poprzednim miesiącu lotniska w Polsce odnotowały dużą rotację pasażerów, jednym z nich jest lotnisko we Wrocławiu. Z usług wrocławskiego portu lotniczego skorzystało blisko 375 tys. osób., dając przy tym wynik o 18,8 % większy niż w ubiegłym roku.

Wrocławskie lotnisko od czerwca notuje wysokie wzrosty, a w lipcu padły kolejne rekordy. Tanie linie lotnicze zrealizowały ponad 200 010 lotów, co daje wzrost aż o 27,4 %. Z połączeń czarterowych skorzystało blisko 107 tys. pasażerów, co stanowiło aż o 55,2 % więcej niż w lipcu w 2018 roku. Narzekać nie mogą również przewoźnicy sieciowi, u których zanotowano wzrost o 16,6 %.

Samoloty w poprzednim miesiącu latały wypełnione po brzegi w różne kierunki świata. Do miejsc takich jak Teneryfa, Barcelona, Cork, Dublin, Bristol czy Edynburg średnie wypełnienie wynosiło 95-96%. Natomiast do Shannon, Malagi, Madrytu, Mediolanu, Malty czy na Kretę samoloty były pełne w 93-94%. Warto zaznaczyć, że Wrocław jest jednym z największych portów przesiadkowych w Europie, z którego korzystają grupy turystyczne oraz biznesowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.