LOT wykazuje coraz większe problemy z punktualnością lotów

0
1158
Polskie linie lotnicze LOT wykazują coraz większe problemy z punktualnością lotów. Mimo tego nasz narodowy przewoźnik zapewnia, że w porównaniu do innych europejskich linii wypada dość korzystnie.

Według danych zebranych przez firmę OAG, dostawcę cyfrowych systemów informacji dla branży lotniczej, LOT boryka się z coraz większą niepunktualnością przelotów. Dane wskazują, że w czerwcu jedynie 59% rejsów dotarło do celów na czas. Ponadto wzrosła liczba odwołanych lotów do 3,6%, co oznacza, że ponad 300 tys. pasażerów musiało się borykać z opóźnieniami lub odwołanymi lotami.

Problemy polskiego przewoźnika mogą być również wywołane konfliktami z załogą, która wprawdzie niedawno zrezygnowała ze strajków, lecz nie rozwiązało to wszystkich nieporozumień. LOT nie ucieka jednak od problemów i tłumaczy, że część z nich wzięła się m.in. z opóźnień w dostawie samolotów Embraer 195, których dostarczono tylko dwa z sześciu zamówionych.

PLL LOT zapewnia, że pracuje nad poprawieniem sytuacji i szybkim rozwiązaniem problemów. Jednym z doraźnych pomysłów było wypożyczenie na krótki termin dodatkowego Dreamlinera. Warto przypomnieć, że jeszcze w ubiegłym roku LOT mógł się pochwalić punktualnością na poziomie 72,6%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.