AccorHotels kontynuuje ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej

0
702
Grupa Orbis podpisała ze spółką GEONE Real Estate umowę o zarządzanie nowym hotelem pod marką Novotel w Pradze. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 221 pokoi zlokalizowanych w dwóch wieżach, obszerne zaplecze konferencyjne, w tym sala balowa, oraz unikalna łódź rzeczna przeznaczona na potrzeby ekskluzywnych imprez MICE.

Hotel stanowi część jednej z największych wielofunkcyjnych inwestycji w Pradze pod nazwą „Port 7” realizowanej przez Skanska. Nowo budowany kompleks biurowy ma łączną powierzchnię ok. 36 tys. m2. Kolejne 13 tys. m2 przeznaczono na budynki hotelu Novotel, realizowane we współpracy pomiędzy Skanska a GEONE Real Estate. Czeski deweloper przygotowuje także projekt „Rivery” o łącznej powierzchni wynoszącej niemal 6 tys. m2, obejmującej tramwaj rzeczny, trasę rowerową, centrum SPA oraz marinę. Wieże hotelowe będą zlokalizowane w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Pragi – położonej w północnej części centrum stolicy, na zakolu Wełtawy i w dzielnicy Holešovice (pol. Holeszowice). Otwarcie hotelu, podobnie jak pozostałej części kompleksu, przewidywane jest na 2021 rok.

„Poprosiliśmy inżynierów i projektantów o połączenie sił i stworzenie wyjątkowego miejsca nad rzeką Wełtawą. W obu częściach hotelu powstaną jasne i przestronne pokoje z pięknym widokiem na rzekę i marinę. Novotel to wiodąca na świecie marka, która doskonale wpisuje się w nowoczesny i sprzyjający charakter tego wielofunkcyjnego kompleksu. Orbis i AccorHotels posiadają unikalne know-how oraz doświadczenie rynkowe w Europie Środkowo-Wschodniej i właśnie dlatego wybraliśmy ich jako zarządzających tym wyjątkowym obiektem” – wyjaśnia Milan Janku, Partner Zarządzający GEONE Real Estate.

Hotel będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, dworca tramwajowego, przystanku autobusowego i stacji kolejowej Holešovice oraz w bliskim sąsiedztwie tunelu Blanka.

„Praga jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Rynek hotelarski jest tam bardzo dynamiczny i konkurencyjny. Jesteśmy dumni, że GEONE Real Estate zaufało właśnie grupie Orbis i marce Novotel przy realizacji tego projektu. Grupa Orbis i AccorHotels prowadzi działalność już w trzech hotelach ibis, w Novotel Wenceslas Square, w Mama Shelter oraz w Century Old Town MGallery by Sofitel. Kolejny Novotel będzie siódmym „adresem” sieci AccorHotels w Pradze” – komentuje Gilles Clavie, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis – partnera AccorHotels w Europie Wschodniej.

„Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego wielofunkcyjnego kompleksu deweloperskiego i cieszymy się na myśl o współpracy z GEONE Real Estate” – dodaje Frank Reul, Dyrektor ds. Rozwoju Orbis i AccorHotels w Europie Wschodniej.

AccorHotels jest wiodącą na świecie grupą hotelową działająca na rynku turystyki i usług lifestylowych, a także liderem innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, który oferuje wyjątkowe doświadczenia z pobytu w ponad 4300 hotelach, kurortach i rezydencjach zlokalizowanych w 100 krajach. Mając w portfolio luksusowe marki o międzynarodowej renomie (luksusowe, ekonomiczne – od wysokiej do średniej kategorii, czy lifestylowe), AccorHotels od ponad 50 lat dostarcza specjalistyczną wiedzę i know-how w zakresie usług hotelowych.

Akcje Accor SA są notowane na giełdzie Euronext w Paryżu (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym w Stanach Zjednoczonych (kod: ACRFY).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.