Cyfrowi nomadzi czekają na swoją nadwiślańską przystań

0
165
Można zobaczyć ich siedzących z laptopem w parku, w kawiarni, w pociągu, a nawet na plaży. Każde miejsce jest dobre, tak długo jak mogą być online. Tacy są cyfrowi nomadzi – ludzie, którzy dzięki otwartości umysłu, elastyczności oraz nowym technologiom mogą pracować z niemal dowolnego zakątka globu. To właśnie z myślą o takich osobach powstała Selina, unikalny koncept na rynku hotelarskim, który łączy ofertę noclegową i rekreacyjną z coworkingiem, umożliwiając podróżnym odkrywanie świata, wypoczynek, zabawę i pracę zdalną.

Cyfrowi nomadzi to osoby stosunkowo młode, które w życiu najbardziej cenią sobie wolność i niezależność. Świat postrzegają jako globalną wioskę i choć rodzina jest dla nich ważna, uważają, że domem może być każde miejsce, w którym aktualnie przebywają. Nie interesuje ich praca w biurze, w ściśle określonych godzinach. Posiadanie rzeczy nie jest dla nich tak atrakcyjne jak nowe doznania, których szukają m.in. w podróży, dlatego chętnie wyruszają w drogę, łącząc pracę z przyjemnością odkrywania nowych kultur i nieznanych miejsc.

„W swojej karierze zawodowej wiele czasu poświęciłem pracy z cyfrowymi nomadami. W większości są to tzw. Millenialsi, w wieku około 30 lat, którzy lubią podróżować, są otwarci na nowe doświadczenia i łatwo dostosowują się do zmieniających się okoliczności. Zaskoczyło mnie jednak, że ok. 20% osób, które zdecydowały się na pracę zdalną, wcześniej było bardzo przywiązanych do swojego biura czy miejsca zamieszkania, a do podróżowania po świecie podchodziło raczej z dystansem. Widzę, że taki sposób na życie zyskuje także popularność wśród osób starszych, które postanawiają zmienić utarte schematy i zacząć realizować odkładane na później plany. W związku z tym, kiedy mówimy o cyfrowych nomadach, musimy pamiętać, że są to bardzo różni ludzie – single oraz osoby będące w związkach, w różnym wieku, z odmiennym podejściem do pracy i podróżowania” – mówi Andrew Cohen, dyrektor odpowiedzialny za ofertę Selina dla cyfrowych nomadów.

Andrew Cohen dodaje, że na decyzję o wyruszeniu w podróż i podjęciu pracy zdalnej w dużej mierze wpływa rodzaj wykonywanego zawodu, poziom zarobków praz uwarunkowania kulturowe. Zdecydowana większość współczesnych nomadów, z którymi pracował, to osoby pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, a w dalszej kolejności z Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Pod względem wykonywanego zawodu są to specjaliści w dziedzinie digital marketingu oraz IT, osoby wykonujące wolne zawody, takie jak architekt wnętrz, prawnik, doradca biznesowy czy księgowy, a także dziennikarze i szeroko rozumiani influencerzy.

Reklama

Na pierwszej konferencji DNX Global, gromadzącej cyfrowych nomadów, oszacowano, że do 2035 roku będzie ich nawet miliard. Już teraz stanowią oni ważną grupę podróżnych, której potrzeby i oczekiwania wypływają na trendy rynkowe i ofertę turystyczną. Selina to koncept, który powstawał w dużej mierze właśnie z myślą o współczesnych nomadach. Ideą założycieli firmy było stworzenie miejsca, w którym zarówno podróżni, jak i mieszkańcy lokalnych społeczności będą mogli czuć się jak wspólnota, dzieląc się ze sobą wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami oraz wartościami. Goście mogą wybierać spośród różnych opcji noclegowych – od akademików po prywatne, luksusowe pokoje i apartamenty, a ponadto mają do dyspozycji rozległe przestrzenie wspólne, zaaranżowane w taki sposób, aby sprzyjać integracji z innymi podróżnymi oraz miejscową ludnością. Na szczególną uwagę zasługują strefy coworkingowe, w których każdy może zarezerwować sobie biurko – tylko dla siebie lub do podziału z innymi, pokój albo prywatne biuro do pracy. Dodatkowo, goście mogą skorzystać z oferty organizowanych tam warsztatów i prezentacji. W swoich lokalizacjach miejskich Selina zachęca też do współpracy lokalne start-upy.

„Strefy coworkingowe to bardzo ważna część naszej oferty dla gości, zwłaszcza dla cyfrowych nomadów, którzy, będąc w podróży, szukają odpowiednich miejsc do pracy. Selina zapewnia im nie tylko bardzo dobry dostęp do Internetu, nawet w lokalizacjach znacznie oddalonych od ośrodków miejskich, ale także komfortowe, ciekawie zaaranżowane przestrzenie sprzyjające współpracy z innymi i stymulujące kreatywność. Jesteśmy przekonani, że szeroka ofert noclegowa i rekreacyjna w połączeniu z coworkingiem to odpowiedź na potrzeby współczesnych podróżnych, dlatego planujemy tworzyć strefy coworkingowe we wszystkich naszych hotelach w Europie, w tym również w Polsce” – mówi Renata Kusznierska, dyrektor zarządzająca Selina w Polsce.

Podróżni, którzy chcą bliżej poznać okolicę oraz lokalną kulturę i tradycję, mogą dodatkowo skorzystać z oferty wycieczek umożliwiających nie tylko zwiedzanie, ale także interakcje z miejscową ludnością.

Selina to jedna z najszybciej rozwijających się marek hotelarskich na świecie, która została stworzona w 2015 roku z myślą o współczesnych podróżnych – osobach, które chcą zwiedzać świat bez ograniczeń oraz mieć możliwość elastycznej pracy z każdego miejsca. Łącząc styl i komfort hotelu butikowego z wyjątkową atmosferą towarzyską, Selina zapewnia swoim gościom niepowtarzalne doświadczenia, jakich nie znajdą nigdzie indziej. Składa się na nie ciekawy design oraz szeroka oferta noclegowa, coworkingowa i rekreacyjna umożliwiająca odkrywanie różnych zakątków świata oraz integrację z miejscową ludnością oraz innymi podróżującymi, wypoczynek, zabawę, a także pracę zdalną. Unikalny model biznesowy, oparty o długoterminowy wynajem nieruchomości przez Selina, zrównoważony rozwój oraz zaangażowanie w życie lokalnych społeczności, zapewnia wymierne korzyści, zarówno właścicielom nieruchomości oraz inwestorom, jak i podróżnym oraz okolicznym mieszkańcom.

Obecnie Selina posiada 25 lokalizacji, położonych w miastach, nad morzem czy w dżungli, w siedmiu krajach Ameryki Łacińskiej. W 2018 roku marka planuje otwarcia swoich pierwszych hoteli w Ameryce Północnej oraz w Europie, w tym m.in. w Polsce. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.selina.com.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!