Trwa akcja wdzięczności Służbie Pięter!

0
533

Wrzesień to miesiąc, w którym międzynarodowe sieci hotelowe wyrażają wdzięczność swoim pracownikom działu Służby Pięter. To okazanie szacunku wobec zazwyczaj najliczniejszego departamentu hotelowego za ciężką i niestety mało wdzięczną pracę. Ale to właśnie ci ludzie dbają o komfortowy pobyt gości, czystość, estetykę hotelowych wnętrz i pierwsze wrażenie po wejściu do pokoju.

– Ten temat jest mi szczególnie bliski, gdyż sam pracowałem przez kilka lat w Housekeepingu w hotelu Four Seasons Hampshire (Anglia), jako pokojowy, kierownik zmiany oraz zastępca dyrektora działu. To tam zdobyłem nie tylko cenną wiedzę i doświadczenie, które ukształtowały mnie jako hotelarza, ale również miałem okazję współpracować ze świetnymi ludźmi z całego świata – mówi Karol Weber, autor bloga Ejoy your Stay i pomysłodawca akcji.

Pamiętam, jak organizowaliśmy cały tydzień wdzięczności w Four Seasons Hotel Hampshire w Anglii. Była zabawa, śmiechy, konkurencje ścielenia łóżek czy prasowania koszul przez pracowników i kierowników innych działów. A zwieńczeniem tygodnia był organizowany w naszym biurze poczęstunek narodowych przysmaków, przygotowywanych przez nasz wielokulturowy Zespół – dodaje Karol Weber.

Reklama

I zrodził się pomysł, aby taki tydzień wprowadzić również z Polsce. W drugim tygodniu września, w dni robocze. Każdy dział może się przyłączyć i okazać zaangażowanie na rzecz swoich kolegów i koleżanek.

Może to być przygotowanie plakatu z pochwałą za ich wysiłki, udekorowanie ich biura, upieczenie ciasta na poranną odprawę, pomoc w posprzątaniu pokoi, okolicznościowa przypinka na uniformie noszona przez cały personel hotelu, zorganizowanie zbiórki pieniędzy na drobne upominki, przeprowadzenie konkursu z nagrodami (np. kolacja w restauracji, pobyt w hotelu lub zabieg spa/kosmetyczny), czy wspólny lunch w restauracji z dyrektorem hotelu. Każdego dnia inny dział może przygotować coś od siebie.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I OKAŻ SWOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ!!!

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.