Trwa akcja wdzięczności Służbie Pięter!

0
1193

Wrzesień to miesiąc, w którym międzynarodowe sieci hotelowe wyrażają wdzięczność swoim pracownikom działu Służby Pięter. To okazanie szacunku wobec zazwyczaj najliczniejszego departamentu hotelowego za ciężką i niestety mało wdzięczną pracę. Ale to właśnie ci ludzie dbają o komfortowy pobyt gości, czystość, estetykę hotelowych wnętrz i pierwsze wrażenie po wejściu do pokoju.

– Ten temat jest mi szczególnie bliski, gdyż sam pracowałem przez kilka lat w Housekeepingu w hotelu Four Seasons Hampshire (Anglia), jako pokojowy, kierownik zmiany oraz zastępca dyrektora działu. To tam zdobyłem nie tylko cenną wiedzę i doświadczenie, które ukształtowały mnie jako hotelarza, ale również miałem okazję współpracować ze świetnymi ludźmi z całego świata – mówi Karol Weber, autor bloga Ejoy your Stay i pomysłodawca akcji.

Pamiętam, jak organizowaliśmy cały tydzień wdzięczności w Four Seasons Hotel Hampshire w Anglii. Była zabawa, śmiechy, konkurencje ścielenia łóżek czy prasowania koszul przez pracowników i kierowników innych działów. A zwieńczeniem tygodnia był organizowany w naszym biurze poczęstunek narodowych przysmaków, przygotowywanych przez nasz wielokulturowy Zespół – dodaje Karol Weber.

I zrodził się pomysł, aby taki tydzień wprowadzić również z Polsce. W drugim tygodniu września, w dni robocze. Każdy dział może się przyłączyć i okazać zaangażowanie na rzecz swoich kolegów i koleżanek.

Może to być przygotowanie plakatu z pochwałą za ich wysiłki, udekorowanie ich biura, upieczenie ciasta na poranną odprawę, pomoc w posprzątaniu pokoi, okolicznościowa przypinka na uniformie noszona przez cały personel hotelu, zorganizowanie zbiórki pieniędzy na drobne upominki, przeprowadzenie konkursu z nagrodami (np. kolacja w restauracji, pobyt w hotelu lub zabieg spa/kosmetyczny), czy wspólny lunch w restauracji z dyrektorem hotelu. Każdego dnia inny dział może przygotować coś od siebie.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU I OKAŻ SWOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ!!!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.