Virgin Atlantic ogłosił upadłość

0
819

Linia należąca do Richarda Bransona ogłosiła upadłość. Spółka złożyła do sądu w Stanach Zjednoczonych wniosek o ochronę przed wierzycielami. W kwietniu upadłość ogłosił także Virgin Australia, wchodzący w skład grupy Bransona.

Rzecznik prasowy Virgin Atlantic powiedział, że złożenie wniosku o upadłość jest częścią procesu sądowego w Wielkiej Brytanii w celu przeprowadzenia planu restrukturyzacji, który linia lotnicza ogłosiła w zeszłym miesiącu. Proces ten jest wspierany przez większość wierzycieli, a firma ma nadzieję, że wyjdzie z niego z sukcesem we wrześniu br., a rentowność planuje odzyskać w 2022 roku – podaje portal pasazer.com.

Delta, która jest właścicielem 49 proc. linii lotniczych, zgodziła się na odroczenie płatności, a fundusz hedgingowy Davidson Kempner zgodził się pożyczyć Virgin Atlantic 170 milionów funtów. Virgin opóźnił również dostawy nowych samolotów od koncernu Airbus.
W ubiegłym miesiącu linia skorzystała z pomocy publicznej wynoszącej 1,5 mld dolarów, zastrzyk gotówki nie przyniósł jednak zakładanych efektów.
W ramach restrukturyzacji Virgin zamknął swoją bazę operacyjną w Londynie Gatwick oraz zredukował liczbę pracowników, likwidując 3,5 tys. miejsc pracy.
Virgin Atlantic zadeklarował również, że w trakcie restrukturyzacji będzie prowadził działalność. Linia liczy, że już we wrześniu dzięki zastrzykowi środków stanie na nogi i zapowiada, że odzyska rentowność już w 2022 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.