Kraków gospodarzem konferencji ECAI 2023

0
543
Fot.: Materiały prasowe Symposium Cracoviense

Jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie sztucznej inteligencji, European Conference on Artificial Intelligence (ECAI), po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Organizowana od ponad 40 lat konferencja, która gromadzi czołowych naukowców i ekspertów z całego świata, w tym roku zawita do Krakowa.

ECAI jest organizowana przez europejskie stowarzyszenie AI (EurAI) oraz krajowe stowarzyszenia AI w Europie. W ubiegłym roku Polskie Stowarzyszenie Sztucznej Inteligencji (PSSI) miało zaszczyt zostać wybranym do organizacji tego prestiżowego wydarzenia. Konferencja odbędzie się w dniach 30.09-4.10, a jej główna część zostanie zorganizowana w nowoczesnym Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie.

Na konferencję wpłynęło prawie 2000 zgłoszeń z 58 krajów. Organizatorzy spodziewają się ponad 1000 uczestników. Program naukowy obejmuje 30 sesji warsztatowo-tutorialowych, sesje dla młodych naukowców, pięć wykładów zaproszonych oraz sesję przemysłową w współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. W trakcie konferencji 11 firm technologicznych zaprezentuje swoje rozwiązania oparte o AI.

Wsparcie dla konferencji zapewniły liczne instytucje, w tym Prezydent Miasta Krakowa, Uniwersytet Jagielloński, Krakowski Park Technologiczny oraz AGH. Patronat naukowy nad wydarzeniem objęły m.in. Polska Akademia Umiejętności, KI-PAN, Politechnika Poznańska i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Organizatorem konferencji jest Symposium Cracoviense, PCO od  25 lat zajmujące się kompleksową organizacją i obsługą spotkań naukowych i biznesowych w całej Polsce.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na oficjalnej stronie ECAI 2023.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.