Czy uda się dokapitalizować Sfinksa? Kolejna próba emisji akcji serii P.

0
365
Fot.: Materiały prasowe Sfinks Polska
Zarząd Sfinks Polska przystępuje do działań zmierzających do ponownego przeprowadzenia emisji akcji serii P w związku z niedojściem do skutku poprzedniej emisji – podała spółka w komunikacie prasowym.

Zarząd zbierze się 29 kwietnia i wówczas zamierza podjąć uchwałę o emisji tych akcji. Planowany termin zakończenia subskrypcji to 30 czerwca 2019 r.

„Powyższe związane jest z niedojściem do skutku podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii P, emitowanych na podstawie uchwały zarządu Sfinks Polska nr 1 z dnia 09 stycznia 2019 r. (…)” – czytamy w komunikacie.

Reklama

„Zamierzamy dokapitalizować Sfinksa ze względu na zapisy umowy kredytowej i – co równie ważne – potrzeby wynikające z realizowanej strategii rozwoju. Dlatego po ogłoszeniu wyników okresowych ponownie rozpoczniemy proces związany z emisją akcji serii P. Chcemy tak zaplanować harmonogram, by w ramach tej emisji była możliwość objęcia akcji także poza okresami zamkniętymi i by mógł wziąć w niej udział pan Sylwester Cacek, który podtrzymuje gotowość objęcia akcji serii P” – skomentował wiceprezes Dariusz Strojewski.

Przypomnijmy, że w lutym Sfinks Polska zawarł ze swoim głównym akcjonariuszem i prezesem – Sylwestrem Cackiem umowę objęcia 6 mln akcji serii P spółki za łącznie 6 mln zł. Nie objął jednak tych akcji, tłumacząc, że głównym powodem niedokonania wpłaty zgodnie z umową było przesunięcie terminu zamknięcia istotnej transakcji zbycia aktywów, która umożliwiłaby mu dokonanie zapłaty. Jednocześnie zadeklarował gotowość dotrzymania umowy i objęcia akcji w przyszłości.

Jak podaje PAP Biznes 16 kwietnia spółka zawarła z BOŚ aneksy do umów kredytu, na mocy których do umowy wprowadzone zostało m.in. dodatkowe zabezpieczenie kredytu w postaci weksla własnego spółki in blanco, poręczonego przez Sylwestra Cacka. Poręczenie zostało udzielone do czasu przedstawienia bankowi dowodu potwierdzającego wpłatę na rachunek spółki kwoty nie mniejszej niż 5,5 mln zł tytułem wykonania uchwały o podwyższeniu kapitałów własnych poprzez emisję nowych akcji, objętych przez Sylwestra Cacka i przedstawienia bankowi prawomocnego postanowienia sądu o zarejestrowaniu uchwały.

Sfinks Polska w sumie zarządza 183 lokalami, w tym siecią 91 restauracji. Dodatkowo 67 pubami Piwiarnia Warki, 12 restauracjami Chłopskie Jadło, 2 restauracjami WOOK, 9 restauracjami Fabryka Pizzy. Znanym w Warszawie pubem Bolek i lokalem Lepione & Pieczone.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!