Państwomiasto odchodzi z Muranowa do nowej lokalizacji

0
1120
Znana kulturalna kawiarnia po ponad półrocznej batalii z urzędnikami przenosi swoją działalność w nowe miejsce – Osiedle Jazdów.

Państwomiasto na Muranowie było swoistym centrum kulturowym w Warszawie. Odbywały się tam różnego rodzaju prezentacje, pokazy, występy artystyczne i polityczne. Lokal oferował miejsce na konferencje, wydzielone przestrzenie do pracy oraz ofertę gastronomiczną.

Centrum przy ul. Andersa 29 działało przez 6 lat, w trakcie których zorganizowano tam tysiące spotkań i imprez cieszących się ogromną popularnością. Teraz jednak właściciele zmuszeni są zmienić lokalizację ze względu na znaczny wzrost cen czynszu, który uniemożliwia dalsze funkcjonowanie. W czerwcu właściciele dostali informację, że opłaty wzrosną o 5 tys. złotych miesięcznie, co poszerzyło by koszty miesięcznego utrzymania lokalu do 20 tys. złotych.

W związku z brakiem porozumienia z urzędnikami, zespół kawiarni przenosi się do nowej lokalizacji. Od września funkcjonować będzie, wciąż pod tą samą nazwą w fińskim domku na Jazdowie. Nowe lokum nie daje jednak tak obszernych możliwości co te na Muranowie, dlatego zmieni się nieco koncepcja tego kulturalnego centrum. Działalność będzie prowadzona bardziej bezpośrednio, z większym naciskiem na budowanie relacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.