Państwomiasto odchodzi z Muranowa do nowej lokalizacji

0
209
Znana kulturalna kawiarnia po ponad półrocznej batalii z urzędnikami przenosi swoją działalność w nowe miejsce – Osiedle Jazdów.

Państwomiasto na Muranowie było swoistym centrum kulturowym w Warszawie. Odbywały się tam różnego rodzaju prezentacje, pokazy, występy artystyczne i polityczne. Lokal oferował miejsce na konferencje, wydzielone przestrzenie do pracy oraz ofertę gastronomiczną.

Centrum przy ul. Andersa 29 działało przez 6 lat, w trakcie których zorganizowano tam tysiące spotkań i imprez cieszących się ogromną popularnością. Teraz jednak właściciele zmuszeni są zmienić lokalizację ze względu na znaczny wzrost cen czynszu, który uniemożliwia dalsze funkcjonowanie. W czerwcu właściciele dostali informację, że opłaty wzrosną o 5 tys. złotych miesięcznie, co poszerzyło by koszty miesięcznego utrzymania lokalu do 20 tys. złotych.

Reklama

W związku z brakiem porozumienia z urzędnikami, zespół kawiarni przenosi się do nowej lokalizacji. Od września funkcjonować będzie, wciąż pod tą samą nazwą w fińskim domku na Jazdowie. Nowe lokum nie daje jednak tak obszernych możliwości co te na Muranowie, dlatego zmieni się nieco koncepcja tego kulturalnego centrum. Działalność będzie prowadzona bardziej bezpośrednio, z większym naciskiem na budowanie relacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.