Restauracje i apartamenty w planach rewitalizacji Młodego Miasta w Gdańsku

1
366
Sopocka Grupa NDI – deweloper realizujący inwestycję Chlebova Apartmenty – otrzymała już pozwolenie na budowę premierowego obiektu w ramach rewitalizacji Młodego Miasta w Gdańsku. Prace mają rozpocząć się już za kilka tygodni.

Nowoczesny obiekt będzie zlokalizowany nad Mołtawą, na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku przy ul. Wiosny Ludów 4. Od 1904 r. istniała w tym miejscu fabryka chleba „Germania Brotfabrik”, która po wojnie zmieniła nazwę na „Mołtawa”. Pieczywo tworzone było w niej jeszcze w latach 90. Budynek przez długi czas był zaniedbywany, funkcjonowała w nim również pracownia artystyczna, ale finalnie został rozebrany. Elementy pochodzące z rozbiórki znajdą jednak swoje miejsce w projekcie stworzonym przez Roark Studio.

Reklama

Apartamentowiec będzie składał się z siedmiu kondygnacji naziemnych i dwóch kondygnacje podziemnych z halą garażową. Na parterze mają znaleźć się lokale gastronomiczne, użytkowe, handlowo-usługowe, w tym jeden sięgający pierwszego piętra z antresolą. Na samej górze do dyspozycji mieszkańców będzie natomiast taras widokowo-wypoczynkowy, z którego będzie można podziwiać panoramę miasta Gdańsk i Mołtawę. Deweloper zaoferuje łącznie 163 apartamenty o powierzchni od 36 do 110 m2, a także strefę fitness, business oraz bawialnie dla dzieci.

„Nasze projekty planujemy wyjątkowo odpowiedzialnie. Wiemy, że tak unikalna lokalizacja wymaga dużej wrażliwości. Jesteśmy przekonani, że wprowadzamy na rynek prawdziwie unikalną ofertę, która łączy w sobie wiele pożądanych cech. Jest doskonale zlokalizowana, a więc każdy z przyszłych mieszkańców Chlebovej będzie miał Główne Miasto w Gdańsku w zasięgu kilkuset metrów. Lokalizacja oznacza również świetne skomunikowanie oraz łatwy dostęp do placówek oświatowych, medycznych czy wyjątkowej gastronomii. Równocześnie infrastruktura budynku, którą przygotowujemy dla naszych klientów, pozwoli im zamieszkać w nowoczesnym, komfortowym budynku z dostępem do zaplecza rekreacyjnego i biznesowego” – mówi Bartłomiej Oset, Wiceprezes Zarządu NDI Development.

Grupa NDI planuje rozpoczęcie prac budowlanych w ciągu kilku najbliższych tygodni, a całość zostanie oddana do użytku w 2021 roku.

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Świetnie! Najwyższy czas na rewitalizację tej części Śródmieścia! Krokiem milowym była budowa Brabanku, teraz nie pozostaje nic innego jak tylko podążać za dobrze obranym kierunkiem. 🙂 Polecam też ciekawy wywiad z Piotrem Lorensem, gdzie poruszony został temat m.in. rozwoju Trójmiasta oraz obu tych inwestycji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!