Międzynarodowy pośrednik noclegowy oskarżony o łamanie prawa

0
154
Popularny serwis internetowy zajmujący się pośredniczeniem w usługach noclegowych według Komisji Europejskiej nie udziela klientom informacji w jasny i należyty sposób. Organ wykonawczy Unii Europejskiej uznał również, że sposób prezentowania usług przez Airbnb jest niezgodny z dyrektywą o nieuczciwych praktykach handlowych.

Komisja Europejska twierdzi, że sposób, w jaki Airbnb prezentuje swoje ceny, a także szereg warunków, jest niezgodny z dyrektywą o nieuczciwych praktykach handlowych, dyrektywą o nieuczciwych warunkach umów konsumenckich oraz rozporządzeniem w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń.

Reklama

KE zarządziła, aby przedsiębiorstwo do końca sierpnia zaproponowało nowe rozwiązania w tej sprawie. Po dopełnieniu tych czynności zostaną one rozpatrzone i ocenione. Jeżeli okażą się niesatysfakcjonujące, Airbnb może zacząć podlegać działaniom w zakresie egzekwowania przepisów.

Zgodnie z zaleceniami, firma powinna zmienić sposób prezentowania informacji dotyczących cen zamieszczanych na stronie internetowej, a także w jasny i przejrzysty sposób oznaczać, czy oferty pochodzą od prywatnych gospodarzy, czy od podmiotów zawodowo zajmujących się najmem. W razie wątpliwości co do realizowania zaleceń, Komisja Europejska wraz z organami ochrony konsumentów spotkają się z przedstawicielami Airbnb we wrześniu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.