Jak możesz stracić wszystko? – Michał Czuma o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych na Gastro Meeting 2019

0
1274
Branża gastronomiczna i eventowa to ulubione miejsce, w którym właścicieli biznesów kusi się dodatkowymi zyskami, które nie zawsze są legalne. W najbliższych miesiącach wchodzi do polskiego systemu prawnego nowa ustawa „o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych”. Zawarte w niej przepisy oraz sankcje mogą doprowadzić do sytuacji, kiedy właściciele firm mogą stracić wszystko i to na postawie tzw. winy anonimowej.

O zagrożeniach wynikających z wciągania biznesu do nie do końca legalnych przedsięwzięć, o konsekwencjach tzw. odpowiedzialności za działania przestępcze podmiotów powiązanych, a także o skutkach wykazania udziału restauratorów i właścicieli firm eventowych w działaniach korupcyjnych i osiąganiu korzyści z przestępstwa w trakcie konferencji Gastro Meeting 2019 opowie Michał Czuma.

Michał Czuma jest niezależnym ekspertem prowadzącym własną firmę doradczą MC Consulting zajmującą się wspieraniem firm w sytuacjach kryzysowych. Od przeszło 20 lat zajmuje się tematyką oszustw oraz bezpieczeństwa inwestycji. Wcześniej przez 3 lata był doradcą zarządu, organizatorem i dyrektorem Biura Przeciwdziałania Wyłudzeniom w PKO Leasing SA. W latach 2009-2014 pracował jako I zastępca dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego. W 2012 stworzył od podstaw Biuro Antyfraudowe PKO BP, którym później kierował przez 3 lata. Pracował jako ekspert odpowiedzialny za bezpieczeństwo inwestycji i doradca zarządu. Większość swojej drogi zawodowej poświęcił zagadnieniom bezpieczeństwa na styku z biznesem. Był managerem i doradcą w wielu firmach prywatnych i państwowych takich jak Poczta Polska, Bank Pocztowy, Bank Handlowy, PZU, RUCH S.A czy Emax S.A. Jako pełnomocnik Zarządu Hortex S.A odpowiadał za inwestycje na rynkach wschodnich i nadzorował m.in. bezpieczeństwo inwestycji na tamtym terenie w czasie najbardziej gorących wydarzeń politycznych, zachodzących w krajach byłego ZSRR. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i ceniony od wielu lat ekspert ds. fraudów i bezpieczeństwa

Zapraszamy do zapoznania się z agendą wystąpień tegorocznych prelegentów na oficjalnej stronie internetowej konferencji Gastro Meeting 2019.

Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, zatem zachęcamy do błyskawicznej rezerwacji za pomocą platformy Evenea.


Istnieje możliwość odebrania darmowych wejściówek, wystarczy zgłosić kupca do formuły Business Seed Dating.

Poniżej kod QR do wydarzenia na Facebook-u

Gastro Meeting to cykliczna konferencja, podczas której eksperci i praktycy branży gastronomicznej mają okazję, by wymienić się wiedzą i doświadczeniem oraz dyskutować na ważne, zawodowe tematy. To również doskonała okazja do zdobycia nowych kontaktów biznesowych w ramach Business Speed Dating – ekspresowych spotkań restauratorów i dostawców produktów/usług dla branży HoReCa.

Jako organizator konferencji, zapewniamy uczestnikom dogodne warunki, by spotkania te były jak najbardziej efektywne i owocowały licznymi sukcesami zawodowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.