Renowacja Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy

0
730
Fot.: GK Immobile

Hotel Pod Orłem, zlokalizowany w sercu Bydgoszczy, jest jednym z najstarszych hoteli w mieście i prawdziwą ikoną architektoniczną. Od 2016 roku jest częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE i sieci Focus Hotels. Obecnie obiekt przechodzi gruntowną renowację, która ma na celu dostosowanie go do współczesnych standardów i potrzeb gości.

Fot.: GK Immobile

Pierwszy etap: sala Kolumnowa i więcej

Pierwszy etap renowacji skupił się na przebudowie Sali Kolumnowej, która obecnie służy jako restauracja Gdańska 14. Prace były prowadzone pod ścisłym nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków. Oprócz Sali Kolumnowej, odnowiono także Sale Lustrzaną, Koncertową i Winiarnię, a także przyległe do nich pomieszczenia, takie jak kuchnia.

Kolejne etapy: pokoje, recepcja i elewacja

W planach jest również przebudowa północno-wschodniego skrzydła administracyjnego na pokoje hotelowe, nowa recepcja, toalety ogólnodostępne i zaplecze baru. Ostatnim etapem będzie remont elewacji i renowacja głównej klatki schodowej. Całość prac ma zakończyć się na przełomie 2025-2026 roku.

Bezpieczeństwo i nowoczesność

Hotel będzie również dostosowany do współczesnych wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Dodatkowo, z uwagi na bezpieczeństwo, zamontowano siatki zabezpieczające na elewacji.

Fot.: GK Immobile

Cel: hotel 5-gwiazdkowy

Głównym celem renowacji jest podniesienie standardu hotelu do kategorii 5-gwiazdkowej. To oznacza nie tylko luksusowe pokoje i nowoczesne udogodnienia, ale również wyjątkową obsługę i doświadczenie dla gości.

Wnioski

Renowacja Hotelu Pod Orłem to inwestycja, która ma na celu nie tylko odnowienie zabytkowego obiektu, ale również dostosowanie go do potrzeb współczesnego turysty i biznesmena. To krok w stronę przyszłości, który z pewnością przyniesie hotelowi nową jakość i prestiż.

Fot.: GK Immobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.