Turyści masowo rezerwują noclegi. W obawie przed powrotem obostrzeń?

0
792

Miniony weekend pokazał, że Polacy są spragnieni wyjazdów. Od razu po zniesieniu obostrzeń i otwarciu hoteli, turyści znów zagościli w wielu miejscowościach turystycznych. Ten trend wciąż się utrzymuje. Polacy znów masowo rezerwują noclegi. Czy to z obawy przed powrotem obostrzeń? Które miejsca w Polsce cieszą się największą popularnością?

Wraz z otwarciem hoteli i innych obiektów noclegowych, ruch turystyczny w Polsce znów jest mocno widoczny. Zmęczyło nas ciągłe siedzenie w domu i ograniczanie w podróżowaniu. Kiedy więc tylko pojawiła się taka możliwość, ruszyliśmy w Polskę!

Miniony weekend był tym rekordowym, wiele miejscowości turystyczne przeżywało oblężenie, w wielu miejscach było naprawdę tłoczno. Polacy chętnie korzystali z możliwości szusowania po stokach. Jednak według najnowszych prognoz, przed nami kolejny rekordowy weekend! Turyści znów masowo rezerwują noclegi. Po pierwsze: bo stęsknili się za podróżowaniem. Po drugie: w obawie przez powrotem obostrzeń.  – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

Z danych Nocowanie.pl jasno wynika, że zainteresowanie wyjazdami jest ogromne. Znamy też najchętniej wybierane kierunki podróży Polaków. Na liście 10 najbardziej popularnych miejsc w Polsce w lutym 2021 roku znajdują się następujące miejscowości:

  • Karpacz –  6,04%
  • Szklarska Poręba – 5,53%
  • Szczyrk – 5,23%
  • Białka Tatrzańska – 3,65%
  • Wisła – 3,15%
  • Zieleniec – 2,69%
  • Łeba – 1,77%
  • Duszniki-Zdrój – 1,60%

Z powyższych danych jasno wynika, że polskie góry są obecnie numerem 1 w planach wyjazdowych Polaków. I to właśnie tam możemy się spodziewać największej liczby turystów w najbliższym czasie.

Kiedy Polacy planują wyjechać? Przed nami kolejny rekordowy weekend?

Według najnowszych danych, przez ostatni tydzień najwięcej zapytań i rezerwacji dotyczyło zbliżającego się weekendu: 19 – 21 lutego 2021r. Nieco mniej zapytań, jednak również sporo dotyczy terminów: od 16 do 22 lutego oraz 26 – 27 lutego (ostatni weekend lutego).

Wszystko wskazuje na to, że przed nami – kolejny już – rekordowy weekend!

Nie planujemy jeszcze tak ochoczo wielkanocnych wyjazdów czy wojaży podczas majówki oraz czerwcówki. Zdecydowanie częściej sięgamy do planów wakacyjnych.

Autor: Agnieszka Skrzyńska – Michalczewska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.